Nomenclator quadrilinguis Boemico-Latino-Graeco-Germanicus

Nomenclator quadrilinguis Boemico-Latino-Graeco-Germanicus - Daniel Adam z Veleslavína | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Daniel Adam z Veleslavína
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Nomenclator quadrilinguis Boemico-Latino-Graeco-Germanicus.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nomenclator quadrilinguis Boemico-Latino-Graeco-Germanicus ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Daniel Adam z Veleslavína. Číst Nomenclator quadrilinguis Boemico-Latino-Graeco-Germanicus Online je nyní tak snadné!

POPIS


Slovníky Daniela Adama z Veleslavína patří jak svým rozsahem, tak vlivem na český jazyk mezi nejvýznamnější díla v dějinách české lexikografie. Čeština se díky nim dostala mezi velké evropské jazyky a již na konci 16. stolení získala postavení určité míry jazykové vyspělosti, na níž mohlo v 19. století snadno navázat české národní obrození.Vydávané novodobé kritické vydání Nomenclatoru quadrilinguis, významného dobového dokladu o české slovní zásobě, je zpracováno tak, aby je mohli využít jak odborníci, studenti, tak i zájemci z řad laické veřejnosti. Připojené CD navíc obsahuje digitální kopie původní knihy a nástroje pro snadné vyhledávání ve slovníku.


...tor quadrilinguis Boemico-Latino-Graeco-Germanicus Daniela Adama z Veleslavína vyšel poprvé v roce 1598 ... Adam z Veleslavína, Daniel, 1546-1599 - LC Linked Data ... ... . Věcně uspořádaný slovník obsahuje více než deset tisíc heslových statí a stal se jedním z pilířů české lexikografie, na nějž navazovali mnozí slovníkáři následujících období. New edition Daniel Adam of Veleslavín: Nomenclator quadrilinguis Boemico-Latino- Graeco-Germanicus from 1598 is the first ever critical edition of humanist dictionary. Edition is intended for both philologists and specialists dealing with the history of Czech and European ... Nomenclator quadrilinguis - Akademie věd ČR ... . Edition is intended for both philologists and specialists dealing with the history of Czech and European culture and students of secondary schools and universities. Autor knihy: Veleslavína Daniel Adam z, Téma/žánr: Adam z Veleslavína - Daniel - 1546-1599. Nomenclator quadrilinguis Boemico-Latino-Graeco-Germanicus - jazykové slovníky - čeština - latina - ře...SOUVISEJÍCÍ KNIHY