Den po dni

Den po dni - David Macháček | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
David Macháček
DIMENZE
9,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Den po dni.pdf


Chcete si knihu přečíst?Den po dni ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Macháček. Číst Den po dni Online je nyní tak snadné!

POPIS


Z lenosti a špatné paměti se před pěti lety zrodil fotodeník Davida Macháčka, známého z pořadu Reportéři České televize. Autor, který se zároveň věnuje fotografii i toulkách za svou oblíbenou architekturou, si svým jedinečným projektem stačil získat na Facebooku své stálé fanoušky. Nejen ti teď díky originální knižní podobě fotodeníku mohou ocenit magickou moc spojení nostalgických fotografií a krátkých dvojverší, které vybízí k zamyšlení a hledání smyslu. David Macháček si chtěl zaznamenávat prožité dny, jenže na psaní klasického deníku byl příliš líný. Navíc někdy neměl u sebe zrovna diář, jindy zase zapomněl tužku. Jediné, co má při sobě pořád, je mobilní telefon. Podle pravidla „jeden den – jedna fotka“ si zapisuje od roku 2014 prožité dny na paměťovou kartu telefonu. Každou fotografii pak doplňuje mini básničkou, aby si obrazovou vzpomínku ještě víc zafixoval. „Od té doby, co si fotodeník vedu, jsem se zpomalil, protože si víc všímám věcí kolem sebe. A čas od času se zastavím, abych si to zajímavé vyfotil. Je to návykové a občas si připadám jak zpomalený film. Baví mě objevovat nové věci na místech, kolem kterých jsem v životě prošel už stokrát nebo tisíckrát. Je to zvláštní pocit, i ve svých rodných Pardubicích si teď často připadám jako cizinec.“ David Macháček (1970) pracuje jako reportér v pořadu České televize Reportéři ČT a je také studentem Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě. Svůj první snímek pořídil v létě 1978 na letním táboře v Lanžově. Na svitkový film vyfotil fotoaparátem Pionýr chatku, ve které bydlel. Pak si dal na čtvrt století pauzu a k fotografování se vrátil až v době, kdy v kapse začal nosit první mobilní telefon s fotoaparátem.


...postup rudoarmějců den po dni a nechme hovořit historiky i kroniky obcí ... Sametová revoluce 1989 den po dni, hesla a osobnosti ... ... . Před 75 lety začala ostravsko-opavská operace, největší vojenská operace na území našeho státu, na jejímž konci bylo osvobození města Ostravy. Ačkoliv veřejné oslavy musely být kvůli koronaviru zrušeny, Magazín PATRIOT si společně s ... Mapa: Projděte si den po dni, jak postupuje koronavirus. Jiří Burýšek, Petr Juna, Petr Behensk ... Alice - Ústa hromů (1992) Best Rock Songs Vietnam War Music - Best Ro ... Den poté / The Day After Tomorrow (2004) | ČSFD.cz ... ... Alice - Ústa hromů (1992) Best Rock Songs Vietnam War Music - Best Rock Music Of All Time - 60s and 70s Rock Playlist - Duration: 2:10:36. MoMo Lisa Recommended for you Den po dni: LEDEN. 1.1. 1915 - Nejtěžší rakouské dělostřelectvo bombardovalo Tarnov - posádku České družiny. 1916 - V Chicagu vyšlo první číslo in...SOUVISEJÍCÍ KNIHY