Rodinné album

Rodinné album - Olga Housková | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Olga Housková
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rodinné album.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rodinné album ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Olga Housková. Číst Rodinné album Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autorka knihy, Olga Housková (1919–2015) strávila život mezi knihami a fotografiemi, v prostředí kulturních osobností, k nimž patřili její rodiče Staša a Rudolf Jílovští. Měla blízký vztah se svou sestrou dvojčetem –aprávě Staše Fleischmannové-Jílovské je tato kniha věnována k jejím stým narozeninám. Obě sestry byly profesionální fotografky, v letech 1939–1949 vedly Fotoateliér OKO v pražském domě U Topičů. Za války v ateliéru pracovaly pro odboj. Olga Housková byla šestnáct let (1956–1972) fotografkou v Divadle na Vinohradech. Vzpomínky autorky mají formu epizod s jemnou pointou. Vzájemně se doplňují s mnohdy unikátními fotografiemi, vybranými ze čtyřiačtyřiceti alb z let 1919–2015, které dokládají význam fenoménu rodinného alba pro kulturní tradici. Zachycují každodenní život i osobnosti jako Milena Jesenská a její dcera Honza Krejcarová, Ferdinand Peroutka a Eva Peroutková, Soňa Červená, Zdeňěk Bořek-Dohalský, Jiří Voskovec, Vítězslav Nezval, Jaromír Funke, Josef Florian, Josef Mařatka, Jan Herben, Ivan Herben, Arnošt Paderlík či Vlastimil Brodský. Připomínají také židovské přátele zahynuvší v koncentračních táborech. Kniha tvoří triptych se svazky Staša Fleischmannová: Vrstvami (Torst, 2014) a Olga Housková: Sny (Torst, 2015).


...ed to YouTube by Supraphon Rodinné album · Karel Zich Singly (1969-1979) ℗ 1973 SUPRAPHON a ... Rodinné 14 - careta2 - album na Rajčeti ... .s. Released on: 2019-06-21 Auto-generated by YouTube. Amceth Autor: Jan Sojka Režie: Irena Velichová Scéna: Marek Marovič Hrají: Soňa Kratochvílová, Jan Doležal, Robert Kunesch, Marie Muška Chmelíková Kniha Rodinné album zachycuje dvacáté století z pohledu fotografky Olgy Houskové (1919-2015), která spolu se sestrou dvojčetem vyrostla v prostředí avantgardy první republiky ... Rodinné album (Family Album) je americký dvoudílný televizní film stanice NBC z roku 1 ... Rodinné ALBUM 5. | Facebook ... ... Rodinné album (Family Album) je americký dvoudílný televizní film stanice NBC z roku 1994, který režíroval Jack Bender podle stejnojmenného románu Danielle Steelové z roku 1985.Film popisuje osudy americké rodiny od 50. do 80. let 20. století. D...SOUVISEJÍCÍ KNIHY