Střední Čechy - spirála přírodních krás

Střední Čechy - spirála přírodních krás - Václav Ziegler | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Václav Ziegler
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Střední Čechy - spirála přírodních krás.pdf


Chcete si knihu přečíst?Střední Čechy - spirála přírodních krás ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Ziegler. Číst Střední Čechy - spirála přírodních krás Online je nyní tak snadné!

POPIS


Střední Čechy jsou velké a přírodně a kulturně velmi rozmanité. Svědčí o tom nejen množství zvláště chráněných území (kde jinde mají 6 CHKO), ale i množství památek hrady a zámky počínaje, památkově chráněnými městy a obcemi či jednotlivými budovami (nezapomene se ani na krásu železničních stanic) konče. Je zde takové množství dalších zajímavostí, že by každý jejich region zasloužil mít vlastní publikaci. Několikrát se o to pokoušeli místní nadšenci (již v 19. století) a naposledy vyšla publikace o zvláště chráněných územích přírody, která byla sestavena péčí Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky. Přesto se domnívám, že kniha o přírodě a dalších zajímavostech středních Čech, kniha, která by byla čitelná pro každého a nebyla pouhou encyklopedií, chybí. Kniha charakterizuje skutečně nezaměnitelné znaky, které má každý úsek zdejší přírody a krajiny. Povídání o jednotlivých částech zdejšího kraje jsou nevelká. Už třeba proto, že jsou střední Čechy přírodně, krajinářsky a kulturně velmi rozmanité. Všechno se odvíjí od velkých řek, které do středních Čech přitékají a tady se spojují v jednu velkou, která jejich vody nese daleko, až do Severního moře. Kde při systemizaci knihy začít. Přirozeným středem kraje je Praha. Podrobně se Prahou kniha nezabývá, ale zmínit se musí, protože bez ní by střední Čechy nebyly středními Čechami. A od dotyku s Prahou se k jihu a pak k východu, severu, západu a zase k jihu odvíjejí jednotlivá povídání, takže celek je vlastně spirála, která se postupně rozvíjí, aby nakonec skončila tou nejsevernější obcí kraje. Samozřejmě, že každé povídání má nějaký příběh a od něho se odvíjí i jeho název. Publikace je doplněna fotografiemi detaily přírody i krajinných celků, i kresbami některých významných druhů rostlin, živočichů či zkamenělin. A vždy s vyznačením místa v mapě. Knihu posuzoval mimo jiné RNDr. Rudolf Prokop, CSc., přední český a světový paleontolog. Z jeho posudky vyplývá, že kniha neztrácí na odbornosti, a přesto je i pro laika velmi čtivá.


... Čechy - spirála přírodních krás Autor: Ziegler, Václav Nakladatel: Galerie EfEf EAN: 9788090578784 ISBN: 978-80-905787-8-4 Popis: 1× kniha, vázaná, 194 stran, česky Rozměry: 21 × 30 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Kudy z nudy - Dvacet tipů na nejlepší singltreky a bikeparky ... . vydání) Všechny informace o produktu Kniha Střední Čechy - spirála přírodních krás, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Střední Čechy - spirála přírodních krás. Střední Čechy Spirála přírodních krás. Václav Ziegler. Střední Čechy jsou velké a přírodně a kulturně velmi rozmanité. Svědčí o tom nejen množství zvláště chráněných území (kde jinde mají ... Kniha: Střední Čechy - spirála přírodních krás(Václav ... ... . Střední Čechy Spirála přírodních krás. Václav Ziegler. Střední Čechy jsou velké a přírodně a kulturně velmi rozmanité. Svědčí o tom nejen množství zvláště chráněných území (kde jinde mají 6 CHKO), ale i množství památek hrady a zámky počínaje, památkově chráněnými městy a... Střední Čechy Spirála přírodních krás . Střední Čec...SOUVISEJÍCÍ KNIHY