Duchovní cesty islámu

Duchovní cesty islámu - Luboš Kropáček | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Luboš Kropáček
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Duchovní cesty islámu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Duchovní cesty islámu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Luboš Kropáček. Číst Duchovní cesty islámu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie našeho předního islamologa se zabývá uspořádáním islámské myšlenkové a instituční soustavy, islámskou duchovností a etikou i vztahem ke křesťanství. Islám výrazně ovlivňuje způsob myšlení a životní styl přibližně šestiny obyvatelstva světa. Přestože ortodoxní učení chápe Korán jako přímé slovo Boží, neměnné a existující od věčnosti, autor ukazuje a dokládá bohatou vnitřní filosofickou a etickou mnohostrannost islámu a jeho vývoj. Dočteme se nejen o vzniku islámu a jeho zakladateli Muhammadovi, o Koránu či ustavené tradici sunně, ale také o islámské věrouce, etice, sektách či náboženském právu, které charakterizuje islám výrazněji než dogmatická teologie. Na závěr autor zařadil kapitoly o islámských reáliích, o vztazích islámu a křesťanství a o jeho vývoji ve XX. století.


... islámu i jeho jednotlivé "duchovní cesty" byly popsány opravdu výtečně ... Duchovní cesty islámu - Luboš Kropáček | Knihy Dobrovský ... . Jediné, co mi na knize trochu vadilo, byla zastaralost - kniha vyšla, myslím, počátkem devadesátých let a ty kapitoly, které si vzaly na paškál islám v moderním době, dnes působí dosti neaktuálně. ... Duchovní cesty Islámu Autor: Kropáček, Luboš Nakladatel: Vyšehrad EAN: 9788070219256 ISBN: 978-80-7021-925-6 Popis: 1× kniha, vázaná, 296 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2011 (5. vydání) 1993 - Duchovní cesty islámu, II. doplněné vydání 2011. 1996 ... Duchovní cesty islámu - Luboš Kropáček od 274 Kč - Heureka.cz ... . vydání) 1993 - Duchovní cesty islámu, II. doplněné vydání 2011. 1996 - Islámský fundamentalismus 1999 - Blízký východ na přelomu tisíciletí: dynamika přeměn v muslimském sousedství Evropy "Duchovní cesty islámu" Luboš Kropáček (Vyšehrad 1993) Získat odkaz; Facebook; Tw...SOUVISEJÍCÍ KNIHY