Pád Gondolinu

Pád Gondolinu - J. R. R. Tolkien | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
J. R. R. Tolkien
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pád Gondolinu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pád Gondolinu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor J. R. R. Tolkien. Číst Pád Gondolinu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Čtenáři Hobita a Pána prstenů vědí, že J. R. R. Tolkien zasadil tyto příběhy do propracovaného světa, jehož kořeny sahají do mnohem hlubší minulosti. Některé příběhy z dávnověku jeho světa známe zdíky úsilí Christophera Tolkiena, který otcovy příběhy rekonstruuje z rukopisných verzí. Po Silmarillionu, Nedokončených příbězích a Húrinových dětech tak nyní přichází Pád Gondolinu, pojedávající o boji dvou nesmiřitelných mocností: Morgotha, který je vtělením zla, a Ulma, Pána vod, který je druhým nejmocnějším z božských Valar. Morgoth usiluje o zničení města Gondolin, jež vystavěli Noldor, elfové, kteří se vzepřeli bohům a opustili bájný Valinor. Jeho úhlavním nepřítelem je Turgon, vládce Gondolinu, ukrytého před Morghothem mocí kouzel. Ulmo své záměry prosazuje skrze Tuora, kterého dovede do Gondolinu, kde Tuor dosáhne významného postavení, ožení se s Turgonovou dcerou a zplodí s ní syna Eärendila. Když se v Gondolinu najde zrádce a Morgoth město najde a zničí, Tuorovi i s rodinou se podaří uprchnout; jeho potomkové pak účinkují v pozdějších obdobích tolkienovské mytologie - například jeho vnuk Elrond, kterého známe z bojů o Prsten.


...o Silmarillionu, Nedokončených příbězích a Húrinových dětech tak nyní přichází Pád Gondolinu, pojedávající o boji dvou nesmiřitelných mocností: Morgotha, který je vtělením zla, a Ulma, Pána vod, který je druhým nejmocnějším z božských Valar ... Pád Gondolinu - John Ronald Reuel Tolkien od 224 Kč ... ... . Tolkien, J. R. R.: Pád Gondolinu. Pádem Gondolinu zřejmě končí vydávání Tolkienovy pozůstalosti. A vše se tak vrací na začátek, protože právě tento příběh byl první, který Tolkien o Středozemi napsal. Celá recenze 17.10.2019. Pavel Mandys. iLiteratura. Autor/Autorka ... Po Silmarillionu, Nedokončených příběz ích a Húrinových dětech tak nyní přichází Pád Gondolinu, pojedávající o boji dvou nesmiřitelných mocností: Morgotha, který je vtělením z ... Pán prstenů: Pád Gondolinu - J. R. R. Tolkien | Databáze knih ... . Celá recenze 17.10.2019. Pavel Mandys. iLiteratura. Autor/Autorka ... Po Silmarillionu, Nedokončených příběz ích a Húrinových dětech tak nyní přichází Pád Gondolinu, pojedávající o boji dvou nesmiřitelných mocností: Morgotha, který je vtělením zla, a Ulma, Pána vod, který je druhým nejmocnějším z božských Valar. Morgoth usiluje o zničení města ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY