Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, boom: Kulturní proměny komunity papuánských Nungonů

Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, boom: Kulturní proměny komunity papuánských Nungonů - Martin Soukup | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Soukup
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, boom: Kulturní proměny komunity papuánských Nungonů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, boom: Kulturní proměny komunity papuánských Nungonů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Soukup. Číst Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, boom: Kulturní proměny komunity papuánských Nungonů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha ukazuje dopady kolonialismu na životy příslušníků novoguinejské etnické skupiny Nungon. Na základě jednoho desetiletí terénního výzkumu a rozboru archivních dokumentů autor pojednává o proměnách způsobu života Nungonů, které se začaly od třicátých let 20. století odehrávat následkem prvních kontaktů s australskou administrativou a luteránskými misionáři. Autor v knize nesděluje jednoduchý příběh, ale vykresluje často si protiřečící střípky ze života Nungonů, jak je mohl vyslechnout od místních, zažít s nimi i vyčíst z dochovaných dokumentů. Ukazuje, jak pozoruhodně rychle došlo k transformaci jejich komunity. Z lidí neznalých písma se stali křesťané, kteří čelí náboženskému schizmatu, úspěšně pomáhají při záchraně stromových klokanů, vyvážejí kávu do Seattlu, míchají cukr do čaje, připravují si instantní nudle a někteří sdílejí svůj život na sociálních sítích… I odlehlé papuánské vesnice jsou součástí globálních propojení.


...áva, limonáda, čaj, rum, boom: Kulturní proměny komunity papuánských Nungonů ... Martin Soukup | Martinus ... . Kniha ukazuje dopady kolonialismu na životy příslušníků novoguinejské etnické skupiny Nungon. Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, boom. Kulturní proměny papuánských Nungonů Soukup Martin Pavel Mervart 2019. ... desetiletí terénního výzkumu a rozboru archivních dokumentů autor pojednává o proměnách způsobu života Nungonů, které se začaly od třicátých let 20. století odehrávat následkem prvních kontaktů s ... Kniha: Cukr, káva, limon ... Etnické komunity. Kontinuita kulturní reprodukce levně ... ... . století odehrávat následkem prvních kontaktů s ... Kniha: Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, boom - Martin Soukup. Fungujeme! ... Kulturní proměny komunity papuánských Nungonů Titul doručujeme za ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY