Židovská gnóze, mystika merkavy a talmudická tradice

Židovská gnóze, mystika merkavy a talmudická tradice - Gershom Scholem | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Gershom Scholem
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Židovská gnóze, mystika merkavy a talmudická tradice.pdf


Chcete si knihu přečíst?Židovská gnóze, mystika merkavy a talmudická tradice ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gershom Scholem. Číst Židovská gnóze, mystika merkavy a talmudická tradice Online je nyní tak snadné!

POPIS


Gershom Scholem se v knize zamýšlí nad tím, nakolik lze některé prvky židovské mystiky formativního období judaismu nazvat „gnostickými“ a nad jejich styčnými body i rozdíly ve srovnání s řeckou, křesťanskou či mandejskou gnostickou tradicí. Na studiu vybraných témat (spekulace o míře Těla a Božím oděvu, metatronovská mystika atd.) se věnuje jejich interpretaci uvnitř judaismu, která je nakloněna spíše etablující se ortodoxní linii a ač se v některých ohledech nevyhýbá cizím vlivům, postrádá dualistické vyhrocení. K tehdejším rozborům řeckých magických papyrů a počínajícím diskusím o svitcích od Mrtvého moře přidává odbornou reflexi hejchalotické literatury, jež v té době ještě nebyla kriticky zhodnocena a stála spíše na okraji zájmu badatelů. Kniha obsahuje Scholemovu (tj. první úplnou) edici hejchalotické makroformy Ma‘ase merkava a také vyhledávací studii Saula Liebermana (1898–1983) k ústní tradici o Písni písní.


...ká gnóze, mystika merkavy a talmudická tradice Autor: Scholem, Gershom Nakladatel: Malvern EAN: 9788075300089 ISBN: 978-80-7530-008-9 Popis: 1× kniha, brožovaná, 282 stran, česky Rozměry: 14,5 × 20,5 cm Rok vydání: 2015 (1 ... Kniha Židovská gnóze, mystika merkavy a talmudická tradice ... ... . vydání) Kniha: Židovská gnóze, mystika merkavy a talmudická tradice Autor: Gershom Scholem Kniha izraelského historika a filozofa se zabývá otázkou vlivu židovské gnóze na židovskou mystiku (kabalu), zejména na texty Hejchalot (Chrámy). Kniha: Židovská gnóze, mystika merkavy a talmudická tradice (Gershom Scholem). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Židovská gnóze, mystika merkavy a talmudická tradice od Gershom Scholem v K ... Židovská gnóze, mystika merkavy a talmudická tradice ... ... . Kniha: Židovská gnóze, mystika merkavy a talmudická tradice (Gershom Scholem). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Židovská gnóze, mystika merkavy a talmudická tradice od Gershom Scholem v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové d...SOUVISEJÍCÍ KNIHY