Bohumil Staša: Slavná léta s ČZ i Jawou: Osudy rodu motocyklových závodníků

Bohumil Staša: Slavná léta s ČZ i Jawou: Osudy rodu motocyklových závodníků - Jiří Wohlmuth | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Wohlmuth
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bohumil Staša: Slavná léta s ČZ i Jawou: Osudy rodu motocyklových závodníků.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bohumil Staša: Slavná léta s ČZ i Jawou: Osudy rodu motocyklových závodníků ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Wohlmuth. Číst Bohumil Staša: Slavná léta s ČZ i Jawou: Osudy rodu motocyklových závodníků Online je nyní tak snadné!

POPIS


Životní cesta Vincence, Bohumila st. a Bohumila ml. ("Bódi") Stašových je příběhem dědy, otce a vnuka, kteří propadli motocyklovému závodění. Stovky kilometrů se v ohromném tempu dívali díky svému umění a odvaze smrti do očí. Nebezpečný sport jejich životem procházel tak silně jako jejich láska k motocyklům. Takových osudů není mnoho, navíc tak úspěšných. Stašové startovali v bezpočtu závodů, vyhrávali i prohrávali. Dostali se na řadu evropských okruhů, reprezentovali naši zemi, náš motorismus i naše slavné továrny a značky. Nová publikace z pera Jiřího Wohlmutha (v nakladatelství Grada v pořadí už třináctá) si klade za cíl uchovat pro všechny milovníky závodění chronologii úspěchů i průběh kariéry jedné z našich nejúspěšnějších osobností československého motocyklového sportu. Hlavní protagonista této knihy Bohumil Staša starší podle rodinných záznamů odjel úctyhodných 829 závodů. Vyhrál jich 217, 92krát dojel druhý a 32krát byl v cíli třetí. V celkovém součtu dalo jeho závodění 61 490 rychlých kilometrů, za nimiž nacestoval 261 700 km! To je jistě obdivuhodná porce. Později začal stavět vlastní motocykly a k závodění přivedl i svého syna Bohumila mladšího. I on se stal několikrát mistrem republiky a startoval i v závodech mistrovství světa. Kniha čtenářům nabízí podrobný průřez vývojem našeho poválečného závodění, ještě na tradičních městských a přírodních okruzích. Doplněna je řadou dosud nepublikovaných fotografií z rodinného alba Stašových, které dokreslují vzpomínky na slavné okruhy i závody, na dobu krásných vavřínových věnců a úžasnou atmosféru, kterou už nelze zažít.


...ohumil Staša: Slavná léta s ČZ i Jawou Osudy rodu motocyklových závodníků Vydala Grada Publishing, a ... Bohumil Staša Slavná léta s ČZ i Jawou | KNIHCENTRUM.cz ... . s. U Průhonu 22, Praha 7 [email protected], www.grada.cz tel.: +420 234 264 401, fax: +420 234 264 400 jako svou 6001. publikaci Odpovědná redaktorka Věra Slavíková Grafická úprava a sazba Jakub Náprstek WOHLMUTH, Jiří: Bohumil Staša: Slavná léta s ČZ i Jawou: Osudy rodu motocyklových závodníků. Grada, Praha 2015, ISBN 978-80-247-5734-6 Jiří Franek: Mistrovství Československa silničních motocyk ... Bohumil Staša: Slavná léta s ČZ i Jawou - Osudy rodu ... ... . Grada, Praha 2015, ISBN 978-80-247-5734-6 Jiří Franek: Mistrovství Československa silničních motocyklů 1954-1992 Kniha: Bohumil Staša: Slavná léta s ČZ i Jawou -- Osudy rodu motocyklových závodníků - Jiří Wohlmuth Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Jiří Wohlmuth Bohumil Sta...SOUVISEJÍCÍ KNIHY