Kapky na kameni: 50 příběhů českých a slovenských rebelek

Kapky na kameni: 50 příběhů českých a slovenských rebelek - Monika Kompaníková, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Monika Kompaníková,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kapky na kameni: 50 příběhů českých a slovenských rebelek.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kapky na kameni: 50 příběhů českých a slovenských rebelek ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Monika Kompaníková,. Číst Kapky na kameni: 50 příběhů českých a slovenských rebelek Online je nyní tak snadné!

POPIS


Příběhy padesáti žen a dívek z Čech a Slovenska, které posouvaly hranice. Nenápadné ale vytrvalé rebelky bojovaly za práva žen, snažily se uplatnit v umění, sportu nebo ve vědě. Některé z nich používaly i opravdové zbraně, ale většina z nich jen svůj hlas, um, vytrvalost a lásku ke své zemi. Některé známé, jiné zapomenuté, ale všechny si zaslouží naši pozornost, protože jako kapky na kameni, krůček po krůčku, prošlapaly cestičku těm dalším.


...jako kapka na kameni. Tak dlouho kapu na stejné místo, až se na něm objeví otisk ... Kapky na kameni | Albatrosmedia.sk ... ... Kapky na kameni. Kniha představuje 50 příběhů českých a ... ... jako kapka na kameni. Tak dlouho kapu na stejné místo, až se na něm objeví otisk. A přesně tak se otisknu i do srdcí mnoha a mnoha lidí." Těmito slovy guatemalské aktivistky a nositelky Nobelovy ceny míru Rigoberty Menchú Tum otevírají autorky své souborné dílo Kapky na kameni, které vyšlo v nakladatelství Albatros. Kapky na kameni 50 příběhů českých a slovenských rebelek Gabriela Futová, Veronika Šikulová, Zuzana Štelbaská, Klára Kubíčková, Monika Kompaníková, Monika Kapráliková, Hana Krutílková, Kamila Musilová, Lucie Jarkovská Kapky na kameni 50 příběhů českých a slovenských rebelek Gabriela Futová , Veronika Šikulová , Zuzana Štelbaská , Klára Kubíčková , Monika Kompaníková , Monika Kapráliková , Hana Krutílková , Kamila Musilová , Lucie Jarkovsk...SOUVISEJÍCÍ KNIHY