Souhvězdí gulag Karla Pecky

Souhvězdí gulag Karla Pecky - Karel Pecka | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Pecka
DIMENZE
3,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Souhvězdí gulag Karla Pecky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Souhvězdí gulag Karla Pecky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Pecka. Číst Souhvězdí gulag Karla Pecky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Souhvězdí Gulag Karla Pecky je výborem z díla vynikajícího českého spisovatele Karla Pecky. Výpravné vydání obsahuje 4 romány, 3 povídkové soubory, 1 sbírku básní, 1 samostatnou povídku a 11 celostránkových grafik.Jednotlivé texty jsou doplněny originálními doslovy a úvahami významných osobností české kultury, vědy a veřejného života, každý z nich se na autora a jeho tvorbu podíval z úhlu své odbornosti, vztahu k tématu či autorovi. Celkové vyznění díla podtrhuje jedinečné výtvarné ztvárnění od malíře Miloše Kotka.Profesor Václav Černý označil v roce 1981 Karla Pecku za nejvýznamnějšího českého prozaika, spisovatel Bohumil Hrabal jej dokonce nazval korunním princem české prózy. V roce 1997 udělil prezident Václav Havel Karlu Peckovi státní vyznamenání - Řád T.G.Masaryka.


...hvězdí Gulag Karla Pecky významného českého spisovatele a politického vězně 50 ... Souhvězdí gulag Karla Pecky - Karel Pecka | KOSMAS.cz ... ... . let Karla Pecky se skládá ze 4 románů, 3 povídkových souborů, 1 básnické sbírky a 1 originální „kafkovské" povídky. Soubor děl Karla Pecky. Karel Pecka, Jiří Padevět, Václav Černý, Daniel Kroupa, Jiří Stránský, Cyril Höschl, Hana Gerzaničová-Hons, Jiřina Šiklová, Václav Malý, Petr Pithart, Eva Jiřičná, Daniel a Martina Pagáčovi. Ku příležitosti nedožitých narozenin významného českého spisovatele a politi ... Jíří Stránský - povídání o Souhvězdí Gulag Karla Pecky ... ... . Ku příležitosti nedožitých narozenin významného českého spisovatele a politického vězně 50. let Karla Pecky vychází sbírka z jeho díla ... Ku příležitosti nedožitých narozenin významného českého spisovatele a politického vězně 50. let Karla Pecky vychází sbírka z jeho díla - Souhvězdí Gulag Karla Pecky. Jednotlivá díla sbírky komunisty uml...SOUVISEJÍCÍ KNIHY