Helikonie - Jaro

Helikonie - Jaro - Brian Aldiss | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Brian Aldiss
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Helikonie - Jaro.pdf


Chcete si knihu přečíst?Helikonie - Jaro ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Brian Aldiss. Číst Helikonie - Jaro Online je nyní tak snadné!

POPIS


Na Helikonii, planetě obíhající kolem binárních sluncí, trvá Velký rok tři tisíce let pozemského času: lidská civilizace se vzmáhá zjara, vzkvétá během období léta a téměř zaniká s nástupem zimy, jež přetrvává po mnoho lidských generací. Právě přichází jaro a Helikonie se pomalu probouzí z předlouhého sevření mrazu. Kmeny rovníkového kontinentu vycházejí z úkrytů, v nichž zdecimovány na minimum přečkaly nepříznivé klima a opětovně začínají soupeřit o nadvládu nad planetou s divokými tvory chladu – fagory. A v jedné z jeho vesnic, Oldorandu, znovu objevují řemesla, obchod, zemědělství, mince i nové rozměry mezilidských vztahů. Román Helikonie - Jaro je úvodním svazkem skvělé Helikonské trilogie, monumentální ságy, která přesahuje všechno, co dosud napsal jeden z největších mistrů imaginace žánru science fiction.


...ie má např. dvě slunce a tedy i dva různé roky - krátký a dlouhý, který trvá několik set let ... Helikonie - jaro ... . Na planetě jsou dvě inteligentní rasy - lidi a fagoři (to jsou takové bílé dvounohé chundelaté potvory s rohama, kteří jsou lépe vybavení na helikonskou dlouhou zimu). 'Helliconia Spring' by Brian W. Aldiss was a recent pick by my book club, chosen after the author recently died. The book is about a planet that orbits binary stars. It has a very long orbital year, which has strange effects on the inhabitants of the planet. Právě ... Helikonie jaro ukazka by Martin Sust - Issuu ... . It has a very long orbital year, which has strange effects on the inhabitants of the planet. Právě přichází jaro a Helikonie se pomalu probouzí z předlouhého sevření mrazu. Kmeny rovníkového kontinentu vycházejí z úkrytů, v nichž zdecimovány na minimum přečkaly nepříznivé klima a opětovně začínají soupeřit o nadvládu nad plane...SOUVISEJÍCÍ KNIHY