Co s Carlem Schmittem?

Co s Carlem Schmittem? - J.-F. Kervégan | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
J.-F. Kervégan
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Co s Carlem Schmittem?.pdf


Chcete si knihu přečíst?Co s Carlem Schmittem? ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor J.-F. Kervégan. Číst Co s Carlem Schmittem? Online je nyní tak snadné!

POPIS


Od smrti Carla Schmitta v roce 1985 se rozeběhla vlna zájmu o jeho dílo: jeho texty vycházejí v nových edicích i překladech, vrší se komentáře a interpretace. Schmitt je – řečeno slovy, která ještě nedávno působila jako provokace – nejmladším klasikem politického myšlení. V důsledku toho ale též nabývá na naléhavosti problém jeho prominentního nacistického angažmá. Kervéganova kniha z roku 2011 Schmittovu osobní zkompromitovanost na rozdíl od mnoha jiných interpretů nepopírá ani neomlouvá, bere ji jako nezvratný fakt. Lze dnes i přesto produktivně využívat Schmittových úvah a argumentů? Řečeno slovy názvu původního francouzského vydání Kervéganovy knihy: co si vlastně počít s Carlem Schmittem? Nebo jinak: jak vyjít od Carla Schmitta, jak z něj učinit myšlenkové východisko, od jehož omezení jsme zároveň schopni se odpoutat? Kervéganova odpověď se dělí na kapitoly o theologii (tedy otázku, zda je Schmitt „politickým theologem“, nebo naopak právním teoretikem), normativitě (předmět Schmittovy polemiky s H. Kelsenem), legitimitě (ohnisko Schmittova sporu s liberalismem a parlamentarismem), političnu a jednotě světa.


...ançois Kervégan (* 1950), profesor pařížské Sorbonny a specialista na Schmittovo a Hegelovo politicko-právní myšlení, učinil ve své knize z roku 2011, nazvané Co s Carlem Schmittem?, zkompromitovanost či „rizikovost" Schmittových úvah hlavním tématem ... Politično Archivy - Délský potápěč ... . Kniha Co s Carlem Schmittem? iba za 14,34 € v internetovom kníhkupectve KNIHY PRE KAŽDÉHO s.r.o. Co s Carlem Schmittem? Autor: Kervégan, J.-F. Nakladatel: Oikoymenh EAN: 9788072981977 ISBN: 978-80-7298-197-7 Originál: Que faire de Carl Schmitt? Překlad: Pokorný, Martin Popis: 1× kniha, vázaná, 240 stran, česky Rozměry: 14 × 21,2 cm Rok vydání: 2015 (1. vydání) Jean-François Kervégan. Pre z ... Co s Carlem Schmittem? - J.-F. Kervégan | KOSMAS.cz - vaše ... ... .-F. Nakladatel: Oikoymenh EAN: 9788072981977 ISBN: 978-80-7298-197-7 Originál: Que faire de Carl Schmitt? Překlad: Pokorný, Martin Popis: 1× kniha, vázaná, 240 stran, česky Rozměry: 14 × 21,2 cm Rok vydání: 2015 (1. vydání) Jean-François Kervégan. Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytick...SOUVISEJÍCÍ KNIHY