Liberální demokracie v době krize: Perspektiva politické filosofie

Liberální demokracie v době krize: Perspektiva politické filosofie - Pavel Dufek, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Dufek,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Liberální demokracie v době krize: Perspektiva politické filosofie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Liberální demokracie v době krize: Perspektiva politické filosofie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Dufek,. Číst Liberální demokracie v době krize: Perspektiva politické filosofie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Liberální demokracie je na počátku 21. stoletá údajně v krizi – politické, hospodářské, krizi důvěry, krizi reprezentace, krizi konstitucionalismu, krizi sebedůvěry. Existuje cesta ven z této krize? A kam vlastně liberální demokracie míří? Političtí filosofové a filosofky se domnívají, že právě jejich disciplína dokáže nejen formulovat správné otázky, ale také nabídnout konstruktivní odpovědi – i proto, že období závažných proměn a krizí byla v lidských dějinách vždy doprovázena vrcholnými výkony politického filosofování. Na tomto pozadí autorský tým z Katedry politologie Masarykovy univerzity v Brně prozkoumává některé nejvýznamnější odborné diskuse, které v soudobé politické filosofii probíhají a které se týkají životaschopnosti liberální demokracie jakožto doposud dominantního modelu vládnutí. Ve dvanácti kapitolách – věnovaných mimo jiné logice politické reprezentace, vztahu demokracie a lidských práv, utopismu a realismu v politickém myšlení nebo konstitucionalistické obhajobě populismu – vyzývají Dufek, Baroš a kol. k zahájení debat, které v českém prostředí dosud příliš nezaznívají. Kniha jako celek i jednotlivé kapitoly přitom oslovují jak širší odbornou veřejnost, pro niž může sloužit jako podnět k výzkumným snahám, tak studenty a studentky politických věd, filosofie a dalších společenskovědních a humanitních oborů, jimž kniha nabízí pokročilý úvod do klíčových problémů současné politické filosofie.


...Liberální demokracie je na počátku 21 ... Liberální demokracie v době krize: perspektiva politické ... ... . stoletá údajně v krizi - politické, hospodářské, krizi důvěry, krizi reprezentace, krizi konstitucionalismu, krizi sebedůvěry. Kniha: Liberální demokracie v době krize -- Perspektiva politické filosofie - Pavel Dufek; Jiří Baroš; Sylvie Bláhová Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. Liberální demokracie v době krize: perspektiva politické filosofie Pavel Dufek, Jiří Baroš Bežná cena: 17,00 € Naša cena: 16,15 € (ušetríte: 5%) UNIKLUB: 15,64 € (ušetríte: 8%) Liberální demokracie v době krize Perspektiva politické filosofie Baroš Jiří, Bláhová Sylvie, Dufek Pavel, Křepelová Tereza, Taufar Patrik. Liberální demokracie je na počátku ... Liberální demokracie v době krize : Perspektiva politické ... ... . Liberální demokracie je na počátku 21. stoletá údajně v krizi - politické, hospodářské, krizi důvěry, krizi reprezentace, krizi konstitucionali...SOUVISEJÍCÍ KNIHY