Filozofie pro život

Filozofie pro život - Delia S. Guzmán | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Delia S. Guzmán
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Filozofie pro život.pdf


Chcete si knihu přečíst?Filozofie pro život ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Delia S. Guzmán. Číst Filozofie pro život Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autorka dokázala prosít to nejlepší z dějin filozofie, kterou tak dobře zná. Proto její slova dýchají ozvěnou jí obdivovaného Marka Aurelia, stoického filozofa, který nás naučil odhalit univerzální zákon, jenž tepe v hvězdném nebi, což o mnoho staletí později učinil jinými slovy také Kant. Jindy nám její bojovná obhajoba jednotlivce a jeho společenských odpovědností připomíná moudrost starodávné Číny, kterou shrnul myslitel Konfucius. V řádcích knihy rovněž odhalujeme myšlenky předsokratovských mudrců prostřednictvím odkazů na přírodu a její tajemství. „Naše ideje jsou platné v té míře, v níž jsou pro nás a pro všechny ostatní dobré a spravedlivé, a v té míře, v níž je můžeme spojit s těmi nejlepšími city, abychom je poté mohli aplikovat tím nejvhodnějším způsobem. Osamocená idea, bez citu a bez následného jednání, je ideou odsouzenou k smrti.“ Slova autorky jsou živá, protože odrážejí hlubokou životní zkušenost a znalost praktické filozofie. Jsou jako stopy, které můžeme následovat při naplňování smysluplného a šťastného bytí.


... Antoina de Exupéryho zhasl krátce po sepsání jeho knihy ... Filozofie pro Život ... ... Filozofie pro Život: 2015 ... Antoina de Exupéryho zhasl krátce po sepsání jeho knihy. Když se Američané za­pojili do války, hlásil se ihned u svobodného francouzského letectva, aby mohl létat se Spojenci. Jelikož jeho věk dávno překročil limit pro piloty a jeho tělo bylo po mnoha havári­...SOUVISEJÍCÍ KNIHY