Metanoia: Ztráty a nálezy v ozvěnách času zlatých šedesátých

Metanoia: Ztráty a nálezy v ozvěnách času zlatých šedesátých - Jiří Sehnal | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Sehnal
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Metanoia: Ztráty a nálezy v ozvěnách času zlatých šedesátých.pdf


Chcete si knihu přečíst?Metanoia: Ztráty a nálezy v ozvěnách času zlatých šedesátých ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Sehnal. Číst Metanoia: Ztráty a nálezy v ozvěnách času zlatých šedesátých Online je nyní tak snadné!

POPIS


Děj románu je situován do počátků 60. let minulého století tehdejší Prahy, do doby, kdy člověk na každém kroku vnímal Dylanovské The times they are A-changin (časy se mění), kdy revolta střídala nonsens a kdy život často připomínal permanentní happening. Okamžiky, kdy hereze střídala víru a dny zavšivené smutkem z neúspěchů střídaly zářivé záblesky naděje. Iluze mladého muže z malého města, který si chce prací v pražské továrně "vysloužit" kádrový posudek jako vstupenku ke studiu na vysoké umělecké škole, se záhy bortí. Pod vábným a matným náznakem rodící se tvůrčí svobody přetrvává zakořeněný druh vyděračství - vstupenkou ke studiu je posudek, a papír s razítkem má váhu kamene na krku. Románem prostupuje silný étos, vrozená touha člověka po svobodě, po čemsi stabilním, co dává pocit jistoty půdy pod nohama i trvanlivost vlákna mezilidských vztahů. Prasklinami tuhého krunýře konce padesátých a začátků šedesátých let probleskuje písnička a modlitba jako světýlko poutníka v černém lese. Všestranně talentovaný romantik a rebel bloudí a pochybuje. Přemýšlí o otázkách víry a existenci Boha, o domově, o rodině. Jako "odložené dítě války" hledá identitu světa, který ho obklopuje, stejně jako identitu vlastní, nikdy nenalezenou. Po řadě peripetií, zbaven iluzí, vrací se domů - s prázdnými kapsami a s báglem plným nesplněných snů. Ve druhé části románu se jako dospělý muž vrací na důvěrně známá pražská místa a konfrontuje přítomnost s minulostí "zlatých šedesátých". Jeho pohled na současný "porevoluční" vývoj společnosti nevyznívá příliš optimisticky. Zatímco životní úroveň stoupá, úroveň života upadá. Přesto věří v Naději a Život, byť "metanoia" (změna směru, smýšlení) nebyla jednoduchá.


... Metanoia -- Ztráty a nálezy v ozvěnách času zlatých šedesátých - Jiří Sehnal Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni ... Muz v cernem | HLEDEJCENY.cz ... . Trávit čas knihou Metanoia: Ztráty a nálezy v ozvěnách času zlatých šedesátých! Na našem webu prazskamuzea1918-2018.cz najdete knihu Metanoia: Ztráty a nálezy v ozvěnách času zlatých šedesátých a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte! Ztráty a nálezy v ozvěnách času zlatých šedesátých. S ... Metanoia | Slovník cizích slov ... .cz najdete knihu Metanoia: Ztráty a nálezy v ozvěnách času zlatých šedesátých a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte! Ztráty a nálezy v ozvěnách času zlatých šedesátých. S...SOUVISEJÍCÍ KNIHY