Politický systém Česka

Politický systém Česka - Astrid Lorenz, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Astrid Lorenz,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Politický systém Česka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Politický systém Česka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Astrid Lorenz,. Číst Politický systém Česka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha poskytuje ucelený přehled o systému vlády v Česku, společnosti, politických stranách, médiích i vybraných politikách – zahraniční, hospodářské, migrační a regionální. Přitom se soustředí na hlavní znaky politiky a společnosti a ukazuje jejich souvislost s Evropskou unií. Popisuje proměnu vnímání demokracie v Česku v posledních letech a s ní související narativ krize, sleduje důležité vývojové trajektorie a třídí poznatky také na pozadí srovnání s ostatními státy. Kniha analyticky zkoumá, zda se země odklání od demokratizace započaté po roce 1989 nebo zda dosavadní interpretace politického vývoje spočívaly na nesprávných předpokladech a teoretických konceptech. Publikace je určena především odborníkům z oblasti společenských věd, studentům, osobám působícím v politice i státní správě a všem čtenářkám/čtenářům se zájmem o politicko-společenské dění v Česku. Autoři jsou uznávaní zahraniční a čeští vědci, kteří přinášejí vysokou míru odbornosti ve vztahu k Česku a Evropě. Kniha vyšla poprvé v roce 2018 v německé verzi a aktuálně se připravuje její anglické vydání.


...ký systém České republiky je charakterizován rozdělením politické moci a jejím institucionálním zakotvením ve státě ... Demokratizace v krizi? Politický systém Česka | Fakulta ... ... .. Česká republika je unitární stát, zastupitelská demokracie a parlamentní republika s vícestranickým systémem. Výkonná moc je delegována na prezidenta a vládu, v jejímž čele stojí premiér. Zákonodárnou moc tvoří dvoukomorový parlament ... Politický systém druhé republiky označován jako autoritativní demokracie existoval jen několik měsíců. Během nich postupně v Straně národní jednoty sílily protidemokratické, totalitární a pronacistické tendence, zatímco ... Kniha: Politický systém Česka | Knihy.ABZ.cz ... . Během nich postupně v Straně národní jednoty sílily protidemokratické, totalitární a pronacistické tendence, zatímco Národní strana práce ztrácela vliv. Žádné volby se na území českých zemí v této době nekonaly. Ahoj , jeden můj fanoušek mi napsal dotaz , jestli můžu udělat video o České Republice , samozřejmě jsem neváhal a pustil se do toho ;) D...SOUVISEJÍCÍ KNIHY