Zápisky o próze české: kritické stati z let 2010 - 2017

Zápisky o próze české: kritické stati z let 2010 - 2017 - Erik Gilk | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Erik Gilk
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zápisky o próze české: kritické stati z let 2010 - 2017.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zápisky o próze české: kritické stati z let 2010 - 2017 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Erik Gilk. Číst Zápisky o próze české: kritické stati z let 2010 - 2017 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Soubor literárních kritik českých prozaických děl, které vyšly mezi léty 2010-2017. Zápisky o próze české tvoří komponovaný cyklus tří desítek kritických statí a navazuje tak chronologicky na autorův první soubor Prozaická zastavení. Kritiky zařazené do souboru byly vybrány s ohledem na vypovídající hodnotu recenzovaných prozaických knih, které se zásadní měrou podílely na utváření čtenářského horizontu druhé dekády jednadvacátého století. Není přitom rozhodující, zda se jedná o autory zavedené (Kratochvil, Soukupová), méně známé (Přibil, Laub, Šimáček), či začínající (Grombíř, Menšík, Faulerová, Vrba). Intepretace širokého spektra recenzovaných textů zajišťují mnohotvárný, plastický obraz literárního dění v současné české próze, zároveň ovšem přinášejí určité společné tendence, proudy a pohyby literárních textů. Není vyloučeno, že právě tyto sdílené konstanty se v následujících letech projeví jako směrodatné pro další vývoj české prozaické produkce. Erik Gilk je docentem české literatury na Katedře bohemistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.


... o próze české: kritické stati z let 2010 ... Prof. PaedDr. Iva Málková, Ph.D. / University of Ostrava ... ... které vyšly mezi léty 2010-2017. Zápisky o próze české tvoří komponovaný cyklus tří desítek kritických statí a navazuje tak chronologicky na autorův první soubor Prozaická zastavení. Kritiky zařazené do souboru byly vybrány s ohledem na vypovídající hodnotu ... Kniha: Zápisky o próze české -- kritické stati z let 2010 - 2017 - Erik Gilk Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Kritické stati - Josef Kodíček . V edici ... Kniha: Zápisky o próze české - Erik Gilk | Knihy.ABZ.cz ... . Kritické stati - Josef Kodíček . V edici České divadlo (řada Eseje, kritiky, analýzy) vyšel jako osmý svazek výbor z textů jednoho z nejvlivnějších kritických mluvčích čapkovské generace, divadelního a výtvarného kritika, překladatele, dramaturga, ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY