Jan Vančura

Jan Vančura - Helena Albertová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Helena Albertová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jan Vančura.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jan Vančura ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Helena Albertová. Číst Jan Vančura Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie scénografa a malíře Jana Vančury sleduje jeho divadelní tvorbu od sedmdesátých let po dnešek. Publikace v českém a anglickém jazyce obsahuje stručný Vančurův umělecký životopis, studie k jeho významných uměleckým obdobím a především řadu reprodukcí Vančurových scénografických děl. Kniha je druhým dílem monografické řady s názvem "Osobnosti české scénografie" navazující na přerušenou řadu publikací, kterou vydával Divadelní ústav v letech 1970 - 1989 v edici "Režisér - scénograf" (například František Tröster, Josef Svoboda, Jan Sládek, Karel Svolinský nebo Marcel Pokorný). Díla řady scénických a kostýmních výtvarníků, navzdory jejich významu pro výtvarnou podobu českého divadla byla mimo komplexnější publikační záběr, proto je tato monografická řada velmi cenným studijním a dokumentačním materiálem.


...čura (* 4. dubna 1947 Praha) je český zpěvák, textař a kytarista, dlouholetý člen hudební skupiny Rangers - Plavci ... Jan Vančura — Lidé — Česká televize ... .Dnes koncertuje s vlastní skupinou Plavci, která je jednou z nástupnických skupin skupiny Rangers. View the profiles of people named Jan Vančura. Join Facebook to connect with Jan Vančura and others you may know. Facebook gives people the power to... Jan Vančura Gallery. Životopis; Galerie; Kontakt; Narozen 3. 4. 1940 v Milevsku.. V roce 1957 se vyučil malířem skla v Novém Boru, v lete ... Plavci a Jan Vančura ... . Životopis; Galerie; Kontakt; Narozen 3. 4. 1940 v Milevsku.. V roce 1957 se vyučil malířem skla v Novém Boru, v letech 1957 - 1961 stu­doval na Střed­ní průmyslové škole sklářské v Železném Brodě a v letech 1961 - 1967 na Vysoké škole uměleck­o­průmyslové v Praze (prof. Stanislav Liben­ský). V letech 1968 - 1974 pra­co­v­al jako ... Jan ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY