Kvílení

Kvílení - Allen Ginsberg | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Allen Ginsberg
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kvílení.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kvílení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Allen Ginsberg. Číst Kvílení Online je nyní tak snadné!

POPIS


Básnická sbírka, ve Spojených státech žalovaná pro údajnou obscénnost. Hlavní a nejvýznamnější básní je zde Kvílení pro Carla Solomona, který přiblížil Ginsbergovi surrealismus a dadaismus. Se Solomonem se seznámil ve Státní psychiatrické léčebně v New Yorku. Báseň je věnovaná předním představitelům Beat Generation - J. Kerouacovi, W. S. Burroughsovi, a Nealu Cassadymu. Tato litanická báseň je výpovědí o „generaci zničené šílenstvím", která se za pomoci drog, alkoholu a orientální filosofie a hudby snažila uniknout z amerického pekla. Báseň má formu rapsodického nářku. Toto dílo se stalo manifestem celé beat generation.


...cké sbírky a básně. Howl and Other Poems (Kvílení a jiné básně) - 1956: básnická sbírka, ve Spojených státech žalovaná pro údajnou obscénnost ... Kniha: Kvílení (Allen Ginsberg) | Martinus ... .Hlavní a nejvýznamnější básní je Kvílení pro Carla Solomona. (Se Solomonem, který přiblížil Ginsbergovi surrealismus a dadaismus, se Ginsberg seznámil ve Státní psychiatrické léčebně v New Yorku.) Vizuální ztvárnění alba Molo pokračuje klipem na pecku Kvílení. Rap: Paulie Garand Hudba: Kenny Rough Video credits: kamera, střih, režie - Igor Zacharov (ht... ALLEN GINSBERG: KVÍLENÍ Pro Carla Solomona I/ Viděl jse ... Paulie Garand & Kenny Rough - Kvílení - YouTube ... . Rap: Paulie Garand Hudba: Kenny Rough Video credits: kamera, střih, režie - Igor Zacharov (ht... ALLEN GINSBERG: KVÍLENÍ Pro Carla Solomona I/ Viděl jsem nejlepší hlavy své generace zničené šílenstvím, hystericky obnažené a o hladu, vlekoucí se za svítání černošskými ulicemi a vztekle shánějící dávku drogy, hipstery s andělskými hlavami...SOUVISEJÍCÍ KNIHY