Zajímavosti reliéfu Čech, Moravy a Slezska

Zajímavosti reliéfu Čech, Moravy a Slezska - Jan Bína | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Bína
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zajímavosti reliéfu Čech, Moravy a Slezska.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zajímavosti reliéfu Čech, Moravy a Slezska ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Bína. Číst Zajímavosti reliéfu Čech, Moravy a Slezska Online je nyní tak snadné!

POPIS


Česká republika je bohatá na přírodní krásy a pozoruhodnosti. V nemalé míře se na tom podílí mnohotvárnost reliéfu našich zemí. Máme u nás hornatiny, vrchoviny, pahorkatiny, podhůří, nížiny, plošiny, kotliny, brázdy, tabule, pánve, úvaly, brány či mezihoří. To všechno jsou názvy devadesáti tří vymezených geomorfologických celků počínaje Českým lesem a konče Dolnomoravským úvalem. V knížce jsou u každého celku nejprve představeny jeho základní charakteristiky. Pak je již pozornost věnována konkrétním reliéfovým zajímavostem. To jsou místa, která stojí za samostatnou vycházku, výlet, zájezd. Nejvíce z nich patří skalním útvarům: izolovaným věžím, útesům, kamenným mořím, obřím balvanům, viklanům a podobně; vrcholnou formu představují pískovcová skalní města. Velmi působivá jsou zaříznutá údolí řek vinoucích se zakleslými meandry. Mimořádný příspěvek do reliéfového bohatství dávají krasové jevy – kaňony, propasti, propadání, závrty. Bez povšimnutí neskončí ani další zajímavosti, například vodopády, písečné přesypy nebo pozůstatky dávného rýžování zlata. Publikace tak představuje pozvání na neobyčejnou okružní cestu pestře a rozmanitě utvářenými krajinami naší republiky. Kniha obsahuje velké množství fotografií.


...ajímavosti reliéfu Čech, Moravy a Slezska - Bína Jan ... Města a městyse Čech, Moravy a Slezska - Jan Bína ... ... . Česká republika je bohatá na přírodní krásy a pozoruhodnosti. V nemalé míře se na tom podílí mnohotvárnost reliéfu našich zemí. Máme u nás hornatiny, vrchoviny, pahorkatiny, podhůří, nížiny, plošiny, kotliny, brázdy, tabule, pánve, úvaly, brány či mezihoří. Zajímavosti reliéfu Čech, Moravy a Slezska Autor: Bína, Jan Nakladatel: Petrklíč EAN: 9788072296897 ISBN: 978-80-7229-689- 7 Popis: 1× kniha, vázaná, 144 stran, česky Rozměry: 14 × 20,5 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Mapa knižní: Zajímavosti reliéfu Čech, M ... Zajímavosti reliéfu Čech, Moravy a Slezska (Jan Bína ... ... . vydání) Mapa knižní: Zajímavosti reliéfu Čech, Moravy a Slezska - Bína, Jan ; - Česká republika je bohatá na přírodní krásy a pozoruhodnosti. - V nemalé míře se na t...SOUVISEJÍCÍ KNIHY