Co nemůžeme poznat: Výprava na hranice vědění

Co nemůžeme poznat: Výprava na hranice vědění - Marcus du Sautoy | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Marcus du Sautoy
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Co nemůžeme poznat: Výprava na hranice vědění.pdf


Chcete si knihu přečíst?Co nemůžeme poznat: Výprava na hranice vědění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marcus du Sautoy. Číst Co nemůžeme poznat: Výprava na hranice vědění Online je nyní tak snadné!

POPIS


Významný současný britský matematik MarcusduSautoynászvenaexpedicikhranicím lidského poznání. Budeme při ní hledat odpověďnaotázku,zdaexistujívěci,kterézprincipunemůžemenikdypoznat.Najdemeněkdynejzákladnějšístavebnímateriál hmoty? Budeme někdy schopni odpovědět na otázku, zda je vesmír nekonečný? Budeme jednou znát všechno, nebo má naše poznání meze, které nebudeme nikdy schopni překročit? A pokud takové meze existují, jak se vyrovnáme se skutečností, že žijeme ve světě, v němž existují věci, které zůstanou navždy mimo možnosti našeho poznání? Du Sautoy na své výpravě zjišťuje, že odpovědět na tyto jednoduché otázky je velmi obtížné. Vyzbrojen matematickou erudicí se pouští do hloubkového zkoumání současného stavu řady vědeckých disciplín – od kvantové fyziky a kosmologie po neurovědu a matematickou logiku a své poznatky konzultuje s předními experty v těchto oborech. Spolu s nimi se vydáváme na expedici k nejzazším mezím moderní vědy, abychom zjistili, zda je za nimi něco, co nikdy nepoznáme.


...žeme poznat je další z řady vědeckopulárních knih ... Co nemůžeme poznat - du Sautoy Marcus | Knihkupectví Karolinum ... . Od podobných knih se liší zejména v tom, že se nezaměřuje na jeden vědní obor, ale snaží najít odpověď na otázku, zda existují hranice lidského poznání. Jinak řečeno, zda existuje něco, co ze své podstaty jako lidi nemůžeme poznat. Co nemůžeme poznat Výprava na hranice věděn ... který však protentokrát opouští dobře známé matematické vody a ptá se na samotnou podstatu lidského vědění. V pozoruhodné výpravě na hranice současného pozn ... Výprava na hranice vědění - du Sautoy Marcus od 311 Kč ... ... . V pozoruhodné výpravě na hranice současného poznání se na základě toho, co už víme, pokouší vymezit, co patrně nikdy odhalit nedokážeme. ... Kniha: Co nemůžeme poznat - Výprava na hranice vědění - Sautoy Marcus du. Fungujeme! ... (výprava na hranice vědění) Další popis zobrazit. Významný současný britský matematik Marcus du Sautoy nás zve na expedici k hranicím lidského poznání. Budeme ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY