Obrázky z Podolska a okolí: Po proudu staré Vltavy od Olešné po Červenou

Obrázky z Podolska a okolí: Po proudu staré Vltavy od Olešné po Červenou - Milada Jiroušková | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Milada Jiroušková
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Obrázky z Podolska a okolí: Po proudu staré Vltavy od Olešné po Červenou.pdf


Chcete si knihu přečíst?Obrázky z Podolska a okolí: Po proudu staré Vltavy od Olešné po Červenou ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Milada Jiroušková. Číst Obrázky z Podolska a okolí: Po proudu staré Vltavy od Olešné po Červenou Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato kniha mapuje život lidí od řeky Vltavy v blízkém okolí Podolska, které vešlo ve známost hlavně díky dvěma unikátním mostům – Lannovařetězového mostu Arcivévody Štěpána a Hlavova Podolského mostu, jejichž historie je v publikaci také zachycena. Zajímavé je povídání o převoznickém řemesle, zmíněn je Honsův mlýn, všední i sváteční chvíle prostých lidí, jejich oblékání, obživa, bydlení. To vše dokresluje množství historických fotografií a dokumentů, nechybí ani kapitola o dramatickém konci druhé světové války na Podolsku, kdy byla Vltava mylně pokládána za demarkační čáru.Čapkovskými ilustracemi doplnil knihu nadějný malíř a grafik Michal Bačák, fotografie staré řeky pocházejí od pana Josefa Dostála, soudobé fotografie poskytl pan Robert Krekule. Většina míst, o kterých kniha pojednává, zmizela po zátopě v roce 1960 pod hladinou Vltavy, a tak se čtenáři této knihy mohou jejím prostřednictvím seznámit se zmizelým starým korytem řeky a s místy proslulými svou neopakovatelnou krásou.K těm nejznámějším patřila ve své době bezesporu i turisticky atraktivní Červená nad Vltavou,osadas penziony a hotely roztroušená po obou březích Vltavy.


...brázky z Podolska a okolí Po proudu staré Vltavy od Olešné po Červenou Autor: Milada Jiroušková Tato kniha mapuje život lidí od řeky Vltavy v blízkém okolí Podolska, které vešlo ve známost hlavně díky dvěma unikátním mostům Lannova řetězového mostu Arcivévody Štěpána a Hlavova Podolského ... Full text of "Okolí pražské" ... ... Podobné jednotky. Obrázky z Podolska a okolí : po proudu staré Vltavy od Olešné po Červenou / Hlavní autor: Jiroušková, Milada, 1953- Vydáno: (2015) Most přes dvě řeky / Hlavní autor: Pejčoch, Miroslav Vydáno: (2015) Písecké procházky : (veršované povídání o Písku a jeho blízkém okolí pro začátečníky i pokročilé) / Hlavní autor: Zemanová, Blanka, 1938 ... Podobné jednotky. Obrázky z Podolska a okolí : po proudu staré Vltavy od Olešné po Červenou / Hlavn ... Obrázky z Podolska a okolí - Po proudu staré vltavy od ... ... ... Podobné jednotky. Obrázky z Podolska a okolí : po proudu staré Vltavy od Olešné po Červenou / Hlavn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY