Geometrie v dějinách náboženství: Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti

Geometrie v dějinách náboženství: Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti - Petr Milén | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Milén
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Geometrie v dějinách náboženství: Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Geometrie v dějinách náboženství: Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Milén. Číst Geometrie v dějinách náboženství: Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Titul a podtitul knihy zcela přesně charakterizují ústřední téma těchto úvah. Na konkrétních příkladech z dějin umění autor dokládá souvislosti mezi geometrií, kulturou a náboženskými i sociálními změnami. Sleduje rozmach racionálního uvažování od vzniku civilizací až po počátky křesťanství. Nejde o odbornou monografii, filozofickou či religionistickou, nýbrž o esejistiku psanou z živé osobní potřeby a určenou všem, kteří si někdy položili otázky typu: v čem se dnešní západní civilizace radikálně liší od předchozích i ostatních kultur, jakým způsobem racionalita ovlivňuje myšlení a náboženské chování velkých společenství a proč náboženský fundamentalismus často končí v násilí a teroru. Úvahy doplňuje polemické zamyšlení přední české teoložky Denisy Červenkové.


...e v dějinách náboženství. Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti Petr Milén ... Vývojové trendy v českých mediích po roce 1989 | Odborná ... ... . Titul a podtitul knihy zcela přesně charakterizují ústřední téma těchto úvah. Na konkrétních příkladech z dějin umění autor dokládá souvislosti mezi geometrií, kulturou a náboženskými i sociálními změnami. E-kniha: Geometrie v dějinách náboženství -- Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti - Petr Milén Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Kniha: Geometrie v dějinách náboženství -- Úvahy o racionalitě a zodpově ... Geometrie v dějinách náboženství - Petr Milén | Knihy.ABZ.cz ... . Kniha: Geometrie v dějinách náboženství -- Úvahy o racionalitě a zodpovědnosti - Petr Milén. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY