Bastionové pevnosti a vojenská revoluce

Bastionové pevnosti a vojenská revoluce - Petr Wohlmuth | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Wohlmuth
DIMENZE
6,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Bastionové pevnosti a vojenská revoluce.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bastionové pevnosti a vojenská revoluce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Wohlmuth. Číst Bastionové pevnosti a vojenská revoluce Online je nyní tak snadné!

POPIS


Bastionové pevnosti, v naší zemi často nepřesně označované jako pevnosti „barokní”, které v 16. a 17. století svými působivými hvězdicovými tvary pokryly většinu Evropy, jsou něčím více než zajímavou stavebně-technickou památkou. Byly prestižní pýchou králů a knížat, zkázou jejich pokladen a také pilířem, kolem kterého se otáčela válka v západní Evropě v raném novověku. V kamenném labyrintu hradeb a příkopů se během obrany a dobývání hlavních evropských pevností jako Bělehradu, Turína nebo Ostende často vrhaly vstříc smrti desítky tisíc vojáků. Tato práce představuje pokus porozumět významu, jaký bastionové pevnosti měly pro evropské vojenství a jakou roli v něm hráli jejich demiurgové – tvůrci, dobyvatelé a obránci – evropští vojenští inženýři.


...NOVÉ PEVNOSTI A VOJENSKÁ REVOLUCE Praha: Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy a Ravelin XIV, 2015 ... PDF VOJENSKÁ ... . 284 stran, 27 barevných a 13 čb vyobrazení. Bastionové pevnosti, v naší zemi často nepřesně označované jako pevnosti „barokní", které v 16. a 17. století svými působivými hvězdicovými tvary pokryly většinu Evropy, jsou něčím více než zajímavou ... Bastionové pevnosti a vojenská revoluce Autor: Wohlmuth, Petr Nakladatel: Fakulta humanitních studií EAN: 9788087398494 ISBN: 978-80-87398-49-4 Popis: 1× kniha, brožovaná, 284 stran, česky Rozměry: 12 × 19 cm Rok vydání: 2015 (1. vydání) Bastionové pevnosti a vojenská revoluce. Petr Wohlmuth: Bastionové pevnosti a vojenská revoluc ... Kniha Bastionové pevnosti a vojenská revoluce - Petr ... ... . vydání) Bastionové pevnosti a vojenská revoluce. Petr Wohlmuth: Bastionové pevnosti a vojenská revoluce. Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze - Ochránci památek pevnosti Josefov Ravelin no. XIV, Praha 2015, 284 s. ISBN 978-80-87398-49-4 O ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY