Zlá krev: Jak majitelka startupu ze Silicon Valley oklamala svět

Zlá krev: Jak majitelka startupu ze Silicon Valley oklamala svět - John Carreyrou | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
John Carreyrou
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Zlá krev: Jak majitelka startupu ze Silicon Valley oklamala svět.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zlá krev: Jak majitelka startupu ze Silicon Valley oklamala svět ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor John Carreyrou. Číst Zlá krev: Jak majitelka startupu ze Silicon Valley oklamala svět Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jak mohla mladá dívka ošálit protřelé investory ze Silicon Valley, představitele americké armády i média, oslavující ji jako „Steva Jobse v sukních“? Proč nikdo nepoznal, že zázračný technologický startup s hodnotou deseti miliard dolarů je ve skutečnosti podvod? Příběh firmy Theranos je strhujícím byznysovým thrilerem, oknem do paradoxního světa Silicon Valley i temnou sondou do psychologie těch, kteří jsou ochotni obětovat podnikatelskému úspěchu naprosto vše. Elizabeth Holmesová se po roce studia rozhodla opustit Stanfordovu univerzitu kvůli podnikatelské vizi. Ta postupně vykrystalizovala v malý stolní přístroj, který z jediné kapky krve odebrané z prstu provede dvě stovky laboratorních testů, jejichž výsledky vás varují například před počínající rakovinou. MiniLab měl způsobit revoluci v medicíně a přinést svému výrobci i investorům miliardové zisky. Charismatické Elizabeth se povedlo získat důvěru takových investorských es, jako je Rupert Murdoch. Přístroj plánovaly využívat sítě lékáren i supermarketů a na bojišti měl zachraňovat americké vojáky. Věc měla jediný háček: onen zázračný přístroj nikdy nefungoval. John Carreyrou, dvojnásobný držitel Pulitzerovy ceny, v knize strhujícím způsobem líčí, jak neblahý koktejl konstrukční obtížnosti, netrpělivosti a chorobné touhy po úspěchu svedl Theranos na cestu největšího podvodu, jaký kdy Silicon Valley zažilo. Elizabeth Holmesová nyní čeká na soudní proces, v němž jí hrozí 20 let vězení.


...ev Jak majitelka startupu ze silicon valley oklamala svět ... Autor - Carreyrou - John Carreyrou | Knihy.ABZ.cz ... ... Zlá krev je reálným příběhem podnikatelského podvodu, který uhranul svými rozměry celý svět: Elizabeth Holmsová se po roce studia rozhodla opustit Stanfordovu univerzitu, aby uskutečnila svůj sen - sestrojit malý stolní přístroj, který z jediné kapky ... Jak majitelka startupu ze Silicon Valley oklamala svět. John Carreyrou. $14.99; $14.99; ... oknem do paradoxního světa Silicon ... Zlá krev aneb Jak majitelka startupu ze Silicon Valley ... ... . $14.99; $14.99; ... oknem do paradoxního světa Silicon Valley i temnou sondou do psychologie těch, kteří jsou ochotni obětovat podnikatelskému úspěchu naprosto vše. ... jak neblahý koktejl konstrukční obtížnosti, netrpělivosti a chorobné touhy po úspěchu ... Jak majitelka startupu ze Silicon Valley oklamala svět. John Carreyrou. $8.99; $8.99; ... oknem do paradoxního světa Silicon Valle...SOUVISEJÍCÍ KNIHY