Rukavice aneb KP 2

Rukavice aneb KP 2 - Varlam Šalamov | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Varlam Šalamov
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rukavice aneb KP 2.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rukavice aneb KP 2 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Varlam Šalamov. Číst Rukavice aneb KP 2 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kde se v člověku bere síla a vůle, aby vyvázl živý z pekla sovětského gulagu? I na tuto otázku hledá ve svých povídkách odpověď Varlam Šalamov, zkušený prozaik, bývalý vězeň a autor rozsáhlého povídkového cyklu o Kolymě. Závěrečná kniha povídek vznikala v letech 1973–1974, kdy se jejich autor ocitl v izolaci poté, co odsoudil exilová vydání svých předchozích povídek. Vzdorovitý krok do ústraní uvolnil v Šalamovovi novou vlnu tvůrčí energie, s níž byly spojeny nekompromisní nároky kladené na soudobou prózu, především tu vlastní. Se suverenitou autora, který si svou prózu sám „vytrpěl jako dokument“, razantně odsuzuje stalinismus a vyzývá k radikální proměně prózy, kterou podle něj kataklyzmata 20. století zahnala do slepé uličky. Knihu doplňuje doslov překladatele Jana Machonina a obrazová příloha. Souborné dílo Varlama Šalamova obsahuje svazky: Kolymské povídky (česky 2011), Levý břeh (česky 2013), Mistr lopaty (česky 2015), Vzkříšení modřínu (česky 2017).


...y informace o produktu Kniha Rukavice aneb KP 2 - Varlam Šalamov, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Rukavice aneb KP 2 - Varlam Šalamov ... Válečná literatura | Dobré Knihy.cz ... . Rukavice aneb KP 2 Varlam Šalamov. Skladem 5+ ks 259 Kč Běžná cena 350 K č. Ušetříte 91 Kč (26 %) Vložit do ... Rukavice aneb KP 2 Kde se v člověku bere síla a vůle, aby vyvázl živý z pekla sovětského gulagu? I na tuto otázku hledá ve svých povídkách odpověď Varlam Šalamov, zkušený prozaik, bývalý vězeň a autor rozsáhlého povídkového cyklu o Kolymě. Závěrečná kniha povídek vznikala v letech 1973-1974, kdy se jejich autor ... Dům knihy.cz > Knihy > Beletrie > Rukavice aneb KP2. Akce Skladacky ... Rukavice aneb KP 2 - Varlam Šalamov od 243 Kč - Heureka.cz ... . Závěrečná kniha povídek vznikala v letech 1973-1974, kdy se jejich autor ... Dům knihy.cz > Knihy > Beletrie > Rukavice aneb KP2. Akce Skladacky...SOUVISEJÍCÍ KNIHY