Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka

Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka - Rudolf Krautschneider | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Rudolf Krautschneider
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rudolf Krautschneider. Číst Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jeden z největších českých mořeplavců Ruda Krautschneider ve své poutavé knize popisuje plavbu kolem světa v antarktickém pásmu, přistání na pustých ostrovech, ale i barvitost Austrálie, Afriky, Jižní Ameriky a polárních stanic. Tuto tři a půl roku dlouhou plavbu absolvovali tři Češi na jachtě Polárka. „Právě bláznovství nás vrací k normálu.“ Tak zní jedna z originálních myšlenek, kterou si autor poznamenal během několikadenní bouře v Indickém oceánu. Z jeho vyprávění čiší zkušenost a moudrost starého barda, který zbrázdil moře celého světa. Není pro něj podstatné, kam dopluje a čeho dosáhne, jde za hlubším prožitkem, zachytává okamžiky, po kterých každý člověk prahne. Píše o moři, které se mu stalo skutečným domovem, o moři, které člověka očišťuje a zbavuje pýchy. Nejúspěšnější kniha mořeplavecké legendy Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka vychází v krásné grafické podobě s plátěnou vazbou. Rudolf Krautschneider je spisovatel, mořeplavec, dobrodruh. Narodil se ve Vídni a po válce se s matkou přestěhoval do Znojma. V 16 letech poprvé uviděl moře, které se mu stalo osudným. Lodě začal stavět sám a svérázně se zapsal do historie námořního jachtingu. S první lodí Vela doplul v roce 1976 na Shetlandy. Zatím poslední a jeho největší lodí je replika Magalhaesovy Victorie, se kterou již jednou obeplul svět. V životě vystřídal mnoho zaměstnání a profesí. Živil se jako dřevorubec, pracoval v dolech. Vzdělání ukončil v sedmé třídě, přesto napsal desítku knih a natočil několik filmů. Některá jeho díla byla přeložena do polštiny, němčiny a angličtiny. Od roku 1994 začal vozit na „suché“ plavby lidi, kteří chtěli odvyknout závislosti na drogách. Zapojil se také do budování dětských domovů rodinného typu.


...nicí kolem světa pro pírko tučňáka Autor: Krautschneider, Rudolf Nakladatel: Nakladatelství 65 ... Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka | Nakladatelství ... ... . pole EAN: 9788087506363 ISBN: 978-80-87506-36-3 Popis: 1× kniha, vázaná, 272 stran, česky Rozměry: 17 × 24,7 cm Rok vydání: 2014 (1. vydání) Všechny informace o produktu Kniha Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka. Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka 2014; Co přinesly vlny a odvál vítr 2006; Legend ... Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka - Rudolf ... ... . Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka 2014; Co přinesly vlny a odvál vítr 2006; Legenda dobyvatelů 1997; Vnučka oceánu 2010; Moře solí země 2010; všech 13 knih autora. Kniha Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka je v Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Jeden z největších českých mořeplavců Ruda Krautschneider ve své poutavé knize po...SOUVISEJÍCÍ KNIHY