Dcery Kambodže

Dcery Kambodže - Thavry Thon | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Thavry Thon
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Dcery Kambodže.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dcery Kambodže ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Thavry Thon. Číst Dcery Kambodže Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pravdivý příběh mladé kambodžské ženy, která na své cestě životem dokázala zpochybnit sociální a kulturní normy, které v její zemi panují dodnes. Díky odvaze a houževnatosti se stala ambasadorkou boje za ženskou rovnoprávnost. Její příběh může inspirovat dívky a ženy ze všech koutů světa. Thavry vyrůstala v jižní Kambodži na malém ostrově obtékaném řekou Bassac. Byla izolována od mnoha výdobytků moderního světa a obklopovaly ji tradiční rituály, názory a zvyky. Zatímco se Kambodža pomalu zotavovala z hrůz občanské války a diktatury Rudých Khmerů, život na venkově se začal vracet k původním hodnotám a odvěkým tradicím. Tato skutečnost znamenala, že se ženy vdávaly velmi mladé, vzápětí se stávaly matkami a pracovaly na rodinných farmách. To vše bez možnosti učinit vlastní rozhodnutí a zvolit si takový nebo jiný život svobodně a nezávisle. Thavřini rodiče, jejichž dětství bylo formováno čtyřletou krutovládou Rudých Khmerů, dceru bezmezně podporovali. Odmala Thavry učili cenit si vzdělání a považovat ho za prostředek, který jí pomůže vymanit se ze života na zaostalém venkově plném předsudků a zajistit si tak lepší budoucnost. Thavřin inspirující příběh poukazuje na skutečnost, že se vyplatí podporovat mladé ženy na cestě za splněním vlastních snů o životě a rovnoprávnosti s muži. Jde o cestu vedoucí ke svobodě a volnosti. Starší generace lpící na překonaných, svazujících tradicích pak může v Thavřině knize najít poučení a seznámit se s novým konceptem soužití mužů a žen ve společnosti a vícegeneračních rodinách.


...mbodže. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Dcery Kambodže - Thon Thavry - Knihkupectví Ládví ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Mladá kambodžská spisovatelka popisuje postavení žen ve své vlasti a vzpomíná na přátelské prostředí během svých studií v České republice. Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udel ... Dcery Kambodže - Thavry Thon | Kniha na Alza.cz ... . Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Pravdivý příběh mladé kambodžské ženy, která na své cest...SOUVISEJÍCÍ KNIHY