Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II.

Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II. - Eva Střížovská | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Eva Střížovská
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II..pdf


Chcete si knihu přečíst?Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Střížovská. Číst Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II. Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dvojjazyčná anglicko-česká knížka provází čtenáře jedním z nejsvébytnějších států USAa to prostřednictvím obyvatel, kteří mají český původ. Oni si spíš říkají „Moravci“ podle toho, odkud většinou začali přicházet.A to hned brzy po největší krvavé válce na Americkém kontinentu, tedy po roce1866, někteří dokonce i dříve. Autorka se potkává s mnoha jejich potomky, kteří se většinouhrdě ke svému původu hlásí.A také k tomu, že se dokázali v cizím a zcela odlišném prostředí od rodné Moravy doslova poprat s těžkými podmínkami přežití (nezvyklá vedra, jiná půda, jiná zvířena a nutnost lovu, často těžkost zajištění vody ibezpečnosti rodiny atd.) A přesto se velmi dobře s těmito podmínkami vyrovnali a dobře se uplatnili v tamější společnosti tzv. „Amerikánů“. Mnoho z kdysi příchozích chudých sedláků-.farmářů je dnes význačnými profesory na univerzitách, lékaři apod. Američané s českým (moravským) původem zaujímají téměř celou třetinu obyvatel obrovského státu Texas a čeština je třetím zdejším jazykem po angličtině a španělštině. České „kolache“, klobasy, pivo a hlavně tzv. Polka Fest, kdy se každou sobotu tančí a zpívá v mnoha texaských městečkách za doprovodu českých kapel – to je fenomén, který milují nejen lidé českého původu, ale i velká většina Američanů. Knížka plná reportáží, rozhovorů a zajímavosti je čtivá, ale může sloužit i pro zájemce o angličtinu.


...t čas knihou Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II ... Knihy od Eva Střížovská | Kupte na Martinus.cz ... .! Na našem webu prazskamuzea1918-2018.cz najdete knihu Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II. a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte! Srovnání cen Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II.. Nejlevnější e-shop NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY. Cena 168 Kč! Zboží za akční ceny, slevy. Nakupuj levně. Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II. Autor: St ... Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II. - Eva ... ... . Howdy from Texas II. /Jak se máš? Texas II. Autor: Střížovská, Eva Nakladatel: Mezinárodní český klub EAN: 9788090426955 ISBN: 978-80-904269-5-5 Popis: 1× kniha, brožovaná, 184 stran, česky, anglicky Rozměry: 14,8 × 21 cm Rok vydání: 2015 (1. vydání) Jazyk: česky, anglicky Dvojjazyčná anglicko-česká knížk...SOUVISEJÍCÍ KNIHY