Šerm mečem

Šerm mečem - Joachim Meyer | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Joachim Meyer
DIMENZE
7,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Šerm mečem.pdf


Chcete si knihu přečíst?Šerm mečem ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Joachim Meyer. Číst Šerm mečem Online je nyní tak snadné!

POPIS


K nejpopulárnějším učebnicím šermu, a to i mezi šermíři, kteří jinak ke znalcům odborné literatury nepatří, lze rozhodně počítat dílo Joachima Meyera, vydané několikrát tiskem, známé díky citacím v pozdější literatuře a dostupné v reprintech. Joachim Meyer (asi 1537–1571) byl německý šermířský mistr. Za svého života vyprodukoval nejméně tři šermířské učebnice. Jako mnozí před ním vycházel z tradice mistra Liechtenauera, ale na svých cestách se seznámil i s jinými školami, například se školou italskou. Jedná se o komplexní učebnice šermu širokou škálou zbraní. Ovlivnily mnoho Meyerových následovníků (a popravdě řečeno ovlivňuje je dodnes.). Meyer je dnes považován za „nejproslulejšího z raných německých spisovatelů o šermu“ (Jacopo Gelli). Jeho dílo tvoří tři knihy, obsahující celkem pět částí podle typů zbraní: dlouhý meč, tesák, rapír, dýka, zápas, halapartna a píka. Pro každou zbraň určuje Meyer principy použití a vytváří slovník technik a potom popisuje metody útoků a jejich kombinací v boji. Názorné dřevořezy pomáhají pochopit popsané techniky. Jedná se vlastně o jedny z prvních učebnic šermu jako svého druhu sportovní disciplíny. Stejně jako předchůdci staví Meyer na nejčestnější místo dlouhý meč (který nazývá prostě Schwerdt) a považuje jej za „nejobratnější a nejmužnější ze všech zbraní“. A právě tuto část Meyerova díla včetně původních ilustrací přinášíme poprvé v českém překladu, společně s německým textem, aby čtenář měl možnost oba texty srovnat a neměl při eventuálním nácviku problémy s porozuměním archaické němčině. Díky dobovým ilustracím je tento reprint ovšem hodnotný nejenom jako učebnice šermu, ale i jako doklad renesanční knižní a grafické tvorby.


... technik na krátký meč a štít - upoutávka na víkendový seminář vedený Borkem Belfínem ... Malý šermířův průvodce - boj a šerm v Kingdom Come ... ... . Více informací na www.digladior.cz. Warm Fireplace JAZZ - Fireplace & Smooth JAZZ Music For Stress Relief - Chill Out Music Relax Music 3,089 watching Live now Šerm dlouhým mečem - Winden. Rádi bychom vás pozvali na seminář věnovaný šermu podle Lichtenauers kunst, kde bychom si na úvod procvičili nějaké sestavy seků a bodů pro zlepšení drah... Z evropského stylu boje vznikl sportovní šerm, nazývaný jen obecným slovem šerm. V Jap ... Škola šermu Plzeň | Škola šermu Digladior ... ... Z evropského stylu boje vznikl sportovní šerm, nazývaný jen obecným slovem šerm. V Japonsku to je především iaidó , které zahrnuje různé druhy japonského šermu, a dále kendó , které je japonským bojovým uměním s mečem a zároveň sportovně bojovou disciplinou. Vítejte na stránkách šermířského oddílu TJ Slavoje Litoměřice, oddílu s více jak padesátiletou tradicí. Odd...SOUVISEJÍCÍ KNIHY