Naše příjmení

Naše příjmení - Dobrava Moldanová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Dobrava Moldanová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Naše příjmení.pdf


Chcete si knihu přečíst?Naše příjmení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dobrava Moldanová. Číst Naše příjmení Online je nyní tak snadné!

POPIS


Slovník Naše příjmení obsahuje výklad přibližně 30 000 českých příjmení, která se nejčastěji vyskytují v České republice. Jeho základem je první vydání této knihy z roku 1984, které vzniklo z spolupráce Dobravy Moldanové s jejím otcem, Josefem Benešem, autorem průkopnických monografií Česká příjmení a Německá příjmení u Čechů. V tomto znění byl položen důraz na výklad příjmení málo srozumitelných, zvláštních a často vzácných. V novém vydání autorka využila pro onomastiku dříve nedostupný registr obyvatelstva a rozšířila heslář zhruba na dvojnásobek, tak, aby zachytila i většinu více frekventovaných příjmení (hranice byla 100 mužských nositelů). Nabízí tak poměrně reprezentativní přehled o tom, jaká rodová jména obyvatelé České republiky užívají a jaký je jejich jazykový výklad.


...éna, křestní jména a příjmení v ČR, význam a původ jmen a příjmení, četnost pro oblasti, okresy, kraje a ročníky, věkový průměr a pořadí v populaci ... Naše příjmení - LIBRUM.cz ... . Grafické vyjádření na mapě a v grafech. Hledání osob, hledání lidí, svátky, kalendář. Znáte původ vašeho příjmení? Zjistěte četnost příjmení, významné osobnosti. Potkejte lidi, kteří mají stejné příjmení jako vy. Webová aplikace KdeJsme.cz vám umožní vyhledat četnost příjmení nebo jména v rámci České republiky. Jednotlivé četnosti příjmení nebo jména jsou zobr ... KdeJsme.cz | Četnost příjmení nebo jména v České republice ... . Webová aplikace KdeJsme.cz vám umožní vyhledat četnost příjmení nebo jména v rámci České republiky. Jednotlivé četnosti příjmení nebo jména jsou zobrazeny v mapě České republiky s rozlišením na obece s rozšířenou působností.. Některé základní informace o tomto projektu: Zdrojem informací je veřejně dostupný seznam umístěný na stránkách MVČR. Slovník Naše příjmení obsahuje výklad přibližně 30 000 českých příjmení, která se nejčastěji vyskytují v České rep...SOUVISEJÍCÍ KNIHY