Paměť a dějiny č. 1/2015: Revue pro studium totalitních režimů

Paměť a dějiny č. 1/2015: Revue pro studium totalitních režimů - - | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Paměť a dějiny č. 1/2015: Revue pro studium totalitních režimů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Paměť a dějiny č. 1/2015: Revue pro studium totalitních režimů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Paměť a dějiny č. 1/2015: Revue pro studium totalitních režimů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Underground. Magické slovo, jež označuje podzemní kulturní a společenské aktivity v socialistickém Československu, je tématem nového čísla revue Paměť a dějiny. Jaký byl život československých „mániček“? Co všechno musely obětovat pro svou vnitřní svobodu? Jakým způsobem bojovaly s represivními složkami režimu? Jakých vítězství dosahovaly a jak se stavěly ke svým porážkám? Alespoň částečně se tyto otázky snaží zodpovědět nové číslo revue Paměť a dějiny. Martin Machovec a Mirek Vodrážka se pokouší o definici undergroundu, Ladislav Kudrna a František Stárek Čuňas připomínají policejní zásah v Rudolfově v roce 1974. Další studie a články se zabývají například hudebním undergroundem 80. let, životem hippies na Ostravsku nebo Originálním videojournalem. Číslo obsahuje také rozhovory s Mejlou Hlavsou a Ivanem Hartelem a mnoho dalšího.


...žek - Ústav pro studium totalitních režimů / pdf 167 kB; VÝSTAVY A KONFERENCE / pdf 386 kB RECENZE / pdf 256 kB ANOTACE / pdf 194 kB SUMMARIES / pdf 178 kB NA OKRAJ / pdf 268 kB ... Audio video - Ústav pro studium totalitních režimů ... . Paměť a dějiny - Revue pro studium totalitních režimů - Úvodní číslo Paměť a dějiny č. 1/2007 OBSAH: EDITORIAL / pdf 81,9 kB. STUDIE ... Kniha Paměť a dějiny č. 1/2015 - Paměť a dějiny č. 1/2015 Paměť a dějiny č. 1/2015: Revue pro studium totalitních režimů Hlavním úkolem projektu Paměť a dějiny totalitních režimů je sběr výpovědí přímých svědků důležitých událostí m ... Paměť a dějiny č. 1/2010 - kol. | KOSMAS.cz - vaše ... ... . 1/2015: Revue pro studium totalitních režimů Hlavním úkolem projektu Paměť a dějiny totalitních režimů je sběr výpovědí přímých svědků důležitých událostí moderních československých dějin, souvisejících s posláním Ústavu pro studium totalitních režimů. Kromě výpovědí očitých svědků sbírá skupina i dokumenty, fotografie a rukopisné vzpomínky z domácích archivů. Ústav pro studium totalitních režimů. Publikace. Pam...SOUVISEJÍCÍ KNIHY