Další dítě v rodině: Výchova sourozenců

Další dítě v rodině: Výchova sourozenců - Catherine Dumonteil-Kremer | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Catherine Dumonteil-Kremer
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Další dítě v rodině: Výchova sourozenců.pdf


Chcete si knihu přečíst?Další dítě v rodině: Výchova sourozenců ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Catherine Dumonteil-Kremer. Číst Další dítě v rodině: Výchova sourozenců Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autorka nabízí pomoc rodičům sourozenců a dělí se o své zkušenosti výchovné a rodinné poradkyně i o zkušenosti při výchově vlastních dětí. S využitím četných příkladů sleduje problematiku vývoje vztahů mezi dětmi v rodině od přípravy na narození prvního sourozence a jeho příchodu na svět. Ukazuje první vztahové problémy a pokusy o agresi prvního sourozence. Radí, jak postupovat, chránit mladší a zároveň chápat a podporovat starší. Poskytuje rady, jak řešit vztahové problémy a konflikty v každodenním životě sourozenců, kdy a jak zasahovat, kdy ne, jak klást hranice, věnuje se prevenci konfliktů, navrhuje hry (i výchovné triky), ukazuje rodičům, jak postupovat při překonávání problémových situací emocionálním a komunikačním nekonfliktním způsobem. Vysvětluje, jak neopakovat výchovné chyby svých rodičů, které se mohly projevit na vlastních sourozeneckých vztazích v dětství i v dospělosti. Věnuje se i vztahům v tzv. nově utvořených rodinách (ve skupinách sourozenců rozvedených a nově sezdaných rodičů). Catherine Dumonteil-Kremer je pedagožka, působí jako výchovná a rodinná poradkyně, zabývá se technikami mezilidské komunikace, montessoriovskou pedagogikou, pořádá přednášky a stáže pro rodiče, je zakladatelkou asociace pro podporu nenásilné výchovy, autorkou příruček pro rodiče a spoluautorka několika knížek pro děti. Je matkou tří dětí.


...í dítě v rodině ... jak řešit vztahové problémy a konflikty v každodenním životě sourozenců, kdy a jak zasahovat, kdy ne, jak klást hranice, věnuje se prevenci konfliktů, navrhuje hry (i výchovné triky), ukazuje rodičům, jak postupovat při překonávání problémových situací emocionálním a komunikačním ... Pozitivní výchova sourozenců v rodině - Jan Čapek, Markéta ... ... ... Původní cena: 199 Kč, celková sleva: 50% Autorka nabízí pomoc rodičům sourozenců a dělí se o své zkušenosti výchovné a rodinné poradkyně i o zkušenosti při výchově vlastních dětí. S využitím četných příkladů sleduje problematiku vývoje vztahů mezi dětmi v rodině od přípravy na narození prvního sourozence a jeho příchodu na svět. Jako dítě jsem vyrůstala v dysfunkční rodině a velice se to odrazilo ve vztazích mezi mnou a rodiči. Teď jsem dospělá, ale stále na rodičích finančn ... Výchova a rodičovství | Pozitivní výchova sourozenců v ... ... . S využitím četných příkladů sleduje problematiku vývoje vztahů mezi dětmi v rodině od přípravy na narození prvního sourozence a jeho příchodu na svět. Jako dítě jsem vyrůstala v dysfunkční rodině a velice se to odrazilo ve vztazích mezi mnou a rodiči. Teď jsem dospělá, ale stále na rodičích finančně závislá. Dalším důvodem, proč se tímto tématem chci...SOUVISEJÍCÍ KNIHY