Politika poloveřejnosti: Narativní analýza sporů o demolici domu hrůzy u Radbuzy

Politika poloveřejnosti: Narativní analýza sporů o demolici domu hrůzy u Radbuzy - Petra Burzová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Petra Burzová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Politika poloveřejnosti: Narativní analýza sporů o demolici domu hrůzy u Radbuzy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Politika poloveřejnosti: Narativní analýza sporů o demolici domu hrůzy u Radbuzy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petra Burzová. Číst Politika poloveřejnosti: Narativní analýza sporů o demolici domu hrůzy u Radbuzy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace je věnována příběhu Kulturního domu Inwest v Plzni, na jehož pozadí se autorka snaží vymezit pojem poloveřejnost, resp. poloveřejný prostor. Věnuje se fenoménu přivlastnění čili apropriace prostoru a zamýšlí se nad nakládáním s veřejným prostorem v souvislosti se změnami po roce 1989, přičemž naznačuje, jak neoliberální diskurz ovlivňuje nazírání na prostor. Zmiňuje rovněž argumentaci poukazující na komunistickou minulost stavby, která má být jedním z důvodů pro její demolici. Autorčiny vývody a pozorování spočívají jednak na propracovaném teoretickém základě, jednak na analýze autentických vyjádření řadových občanů Plzně, magistrátních úředníků, aktivistů a architektů. Publikace je rovněž opatřena rozsáhlým seznamem literatury vztahující se k předmětu.


...rzová: Politika poloveřejnosti. Narativní analýza sporů o demolici domu hrůzy u Radbuzy Brno: Doplněk ... Petra Burzová | Martinus ... . 2014. 116 s. ISBN 978-80-7239-3 20-6 Otázka městské paměti a kolektivního vzpomínání (a zapomínání) patří mezi důležitá témata sociálněvědního výzkumu měst, a to nejen v kontextu komplikované postupné ... Narativní analýza sporů o demolici domu hrůzy u Radbuzy. BURZOVÁ Eva. Info: Doplněk, 2015 (1.) - brož., 116 str. EAN: Politika poloveřejnosti. Narativní analýza sporů o d ... Politika poloveřejnosti - Petra Burzová, brožovaná vazba ... ... . Info: Doplněk, 2015 (1.) - brož., 116 str. EAN: Politika poloveřejnosti. Narativní analýza sporů o demolici domu hrůzy u Radbuzy. Petra Burzová. Doplněk , 2015 Politika poloveřejnosti: Narativní analýza sporů o demolici domu hrůzy u Radbuzy Petra Burzová Nakla...SOUVISEJÍCÍ KNIHY