Vlast

Vlast - Fernando Aramburu | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Fernando Aramburu
DIMENZE
6,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Vlast.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vlast ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Fernando Aramburu. Číst Vlast Online je nyní tak snadné!

POPIS


Baskičtí teroristé na sklonku roku 2011 po čtyřiceti letech činnosti ohlašují složení zbraní. Pro Bittori, vdovu jedné z obětí, však příběh ani zdaleka nekončí. Potají navštěvuje rodné městečko, kde s mužem žila a kde byl zavražděn. Je odhodlána zjistit, kdo střílel. Spolu s ní se vydáváme na cestu do minulosti, sledujeme kaleidoskop, v němž malé městečko zvolna ovládají podezření a nenávist, vlastenecký fanatismus trhá na kusy celou společnost, vkrádá se do vztahů mezi přáteli, sourozenci i manžely. Bittori se rozhodne vrátit na místo událostí, do městečka a do domu, kde do vraždy žila. Dokáže znovu žít s těmi, kdo proti ní štvali před atentátem i po něm? Dokáže žít s těmi, kdo obrátili její život vzhůru nohama? Bittorin návrat zneklidní celé městečko, především její sousedku Miren, před atentátem důvěrnou přítelkyni, jejíž syn Joxe Mari si odpykává doživotní trest za teroristické atentáty. Co obě ženy znepřátelilo? Co v minulosti otrávilo život jejich dětí, manželů, sourozenců, sousedů, spolupracovníků a bývalých přátel? Strhující román o vině a odpuštění, o pokusu zacelit rány v názorově rozdělené společnosti, se odehrává v Baskicku minulých let, ale mohl se odehrát kdekoli jinde, kde ideologický fanatismus a zaslepenost, strach a neschopnost se dorozumět a přenést přes názorové neshody páchá zlo, jež poznamenává každičký kout lidské duše a narušuje běžné mezilidské vztahy. Velký humanistický příběh plný živých a opravdových postav.


...sic Local Alignment Search Tool (BLAST) finds regions of local similarity between sequences ... Citati O Vlasti - Izreke | Poslovice | citati ... . The program compares nucleotide or protein sequences to sequence databases and calculates the statistical significance of matches. BLAST can be used to infer functional and evolutionary relationships between sequences as well as help identify members of gene families. Má vlast (Czech pronunciation: , meaning "My homeland" in Czech language) is a set of six symphonic poems composed between 1874 and 1879 by the Czech composer Bedřich Smetana.While it is often presented as a single work in six movements and - with the exception of ... vlast - Wiktionary ... .While it is often presented as a single work in six movements and - with the exception of Vltava - is almost always recorded that way, the six pieces were conceived as individual works. Czech: ·homeland··power, control authority ... Definition from Wiktionary, the free dictionary Directed by Cathryn Col...SOUVISEJÍCÍ KNIHY