Do světa s parníky Rakouského Lloydu

Do světa s parníky Rakouského Lloydu - Miroslav Hubert | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Hubert
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Do světa s parníky Rakouského Lloydu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Do světa s parníky Rakouského Lloydu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Hubert. Číst Do světa s parníky Rakouského Lloydu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Sdružení nazvané Lloyd Austriaco (Rakouský Lloyd) bylo založeno v Terstu roku 1833 sedmi místními námořními pojišťovnami podle vzoru pojišťovací společnosti Lloyd‘s. Účelem sdružení bylo stát se centrem podnikání, akcí a poradenských služeb, které by pomáhaly rakouské námořní plavbě a obchodu. Na základě statutu z roku 1836 je založena „Paroplavební společnost Rakouského Lloydu“. Vznikla díky pochopení významu a podpoře námořní plavby a obchodu ze strany rakouské vlády a císaře. Cílem společnosti bylo zřízení pravidelných paroplavebních linek mezi Terstem a velkými přístavy ve východním Středomoří, tedy v Řecku, Turecku, Egyptě a vůbec v Levantě. K čemu je historie této společnosti dobrá současnému českému čtenáři? Inu, snad k vědomí, že je zakotvena do časů „gründerství“ a končí po „časech krásných“, že mnohé parníky Lloydu nesly jména vztahující se k našim zemím (BOHEMIA, MORAVIA, SILESIA, PRAGA, BRUENN, KARLSBAD, PILSNA, MARIENBAD, GABLONZ a PALACKÝ), že v posádkách, hlavně těch strojních, sloužilo mnoho krajanů, že Terst byl také naší českou branou do světa... a dál to už záleží na samotném čtenáři.


...a s parníky Rakouského Lloydu Miroslav Hubert počet stran 147 více než 140 fotografií, plány, tabulky, mapky vazba brožovaná běžná cena 333 Kč, naše cena 299 Kč, cena K"M"K 265 Kč ISBN 978-80-86930-22- Sdružení nazvané Lloyd Austriaco (Rakouský Lloyd) bylo za- Do světa s parníky Rakouského Lloydu ... Knihy Miroslav Hubert | Dobré Knihy.cz ... . ... Na základě statutu z roku 1836 je založena „Paroplavební společnost Rakouského Lloydu". Vznikla díky pochopení významu a podpoře námořní plavby a obchodu ze strany rakouské vlády a císaře. Cílem společnost.. Hledáte Do světa s parníky Rakouského Lloydu od Miroslav Hubert? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Do světa s ... Do světa s parníky Rakouského Lloydu Miroslav Hubert ... ... . Vznikla díky pochopení významu a podpoře námořní plavby a obchodu ze strany rakouské vlády a císaře. Cílem společnost.. Hledáte Do světa s parníky Rakouského Lloydu od Miroslav Hubert? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Do světa s...SOUVISEJÍCÍ KNIHY