Za hranicemi tváře. Levinas a socialita

Za hranicemi tváře. Levinas a socialita - Jan Bierhanzl (ed.), | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Bierhanzl (ed.),
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Za hranicemi tváře. Levinas a socialita.pdf


Chcete si knihu přečíst?Za hranicemi tváře. Levinas a socialita ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Bierhanzl (ed.),. Číst Za hranicemi tváře. Levinas a socialita Online je nyní tak snadné!

POPIS


Předmětem tohoto mimořádného čísla Filosofického časopisu je Levinasovo pojetí sociality, kterou autoři neredukují na etický vztah k druhému, jak je Levinas běžně vykládán, ale snaží se ji chápat šířeji, také jako vztah erotický a politický. Etická odpovědnost, s níž je důraz Levinasovy filosofie spojován, je u něj neodmyslitelně spjata s obhajobou subjektivity, kterou Levinas vyzdvihuje v kritickém dialogu jak se svými učiteli, zakladateli fenomenologie, tak s tradicí evropské filosofie a se svými současníky.


...cemi tváře. Levinas a socialita Editor: Bierhanzl, Jan a Novotný, Karel Nakladatel: Filosofia EAN: 9788070074282 ISBN: 978-80-7007-428-2 Popis: 1× kniha, brožovaná, 164 stran, česky Rozměry: 14,8 × 21 cm Rok vydání: 2014 (1 ... PDF doc. Karel Novotný MA, Ph.D., DSc. CURRICULUM VITÆ ... . vydání) Corps, langage et non-sens dans la pensée de la signifiance éthique d'Emmanuel Levinas (2014). Společně s Karlem Novotným vydal kolektivní monografii: "Za hranicemi tváře. Levinas a socialita" jako speciální číslo Filosofického časopisu, 2/2014. V roce 2015 převzal z rukou Jiřího Drahoše tzv. Za hranicemi tváře. Levinas a socialita - Jan Bierhanzl, Karel Novotný . Předmětem tohoto mimo ... Levinas, Emmanuel, 1906-1995 | Knihy.ABZ.cz ... . Levinas a socialita" jako speciální číslo Filosofického časopisu, 2/2014. V roce 2015 převzal z rukou Jiřího Drahoše tzv. Za hranicemi tváře. Levinas a socialita - Jan Bierhanzl, Karel Novotný . Předmětem tohoto mimořádného čísla Filosofického časopisu je Levinasovo pojetí sociality, kterou autoři neredukují na etický vzta...SOUVISEJÍCÍ KNIHY