Řeč zvířat: ... a můžeme jí rozumět?

Řeč zvířat: ... a můžeme jí rozumět? - Eva Meijer | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Eva Meijer
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Řeč zvířat: ... a můžeme jí rozumět?.pdf


Chcete si knihu přečíst?Řeč zvířat: ... a můžeme jí rozumět? ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Meijer. Číst Řeč zvířat: ... a můžeme jí rozumět? Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dokážeme mluvit se zvířaty? A jak? Můžeme jí rozumět? Je lidská řeč zvláštní, nebo jsou zvláštní všechny jazyky?Holandská spisovatelka Eva Meijerová ve své knize zkoumá způsoby, jak zvířata komunikují mezi s sebou i s námi. Chce ukázat bohatost řečí zvířat a zjistit, jaký vliv mají na to, jak o nich, ale i o jazyce smýšlíme. Barvitě a zábavně popisuje zvířecí formy komunikace. Střídá přitom vědecké anekdoty s podrobnou analýzou, osobní zkušenost s úvahami o jazyku a jeho funkcích. Popisuje hlasové projevy psů, delfínů nebo slonů, a zároveň se zabývá formami komunikace u mravenců nebo včel. Kromě objevu téměř neprobádaného světa se také zajímá o možnosti porozumění člověku a zvířat i obecnějšího vztahu člověka a zvířete.Pokud máte štěstí, potkáte zvíře, které s vámi chce mluvit. Pokud máte ještě větší štěstí, potkáte zvíře, které si dopřeje ten čas a námahu, aby se s vámi seznámilo. S některými zvířaty lze navázat úzký vztah, který vás může mnohé naučit nejen o dotyčném zvířeti, ale i o vás samotných. Jiná zvířata na svět hledí z vlastní perspektivy, a to, že se na něj dokážete dívat jejich očima, obohatí váš život a naučí vás vidět ho jinak.


...eme mluvit se zvířaty? A jak? Můžeme jí rozumět? Je lidská řeč zvláštní, nebo jsou zvláštní všechny jazyky? Holandská spisovatelka Eva Meijerová ve své knize zkoumá způsoby, jak zvířata komunikují mezi s sebou i s námi ... Řeč zvířat, jak se dorozumí? | Odpovědi.cz ... . Chce ukázat bohatost řečí zvířat a zjistit, jaký vliv mají na to, jak o nich, ale... „Bude všemu rozumět, co které zvíře v povětří, na zemi i ve vodě mluví" Eva Meijer: Řeč zvířat:...a můžeme jí rozumět? Přel. Veronika Havlíková ter Harmsel, Grada, Praha, 2019, 144 s.. Otázkou, zda dokážou zvířata komunikovat a nakolik jejich řeči rozumíme, se dlouho zabývaly hlavně mýty a pohádky, v nichž stačilo zk ... Řeč zvířat: ...a můžeme jí rozumět? - Eva Meijer | Kniha ... ... ...a můžeme jí rozumět? Přel. Veronika Havlíková ter Harmsel, Grada, Praha, 2019, 144 s.. Otázkou, zda dokážou zvířata komunikovat a nakolik jejich řeči rozumíme, se dlouho zabývaly hlavně mýty a pohádky, v nichž stačilo zkonzumovat kus speciálního hadího... Kniha: Řeč zvířat - Eva Meijerová...Můžeme jí rozumět? Je lidská řeč zvláštní, nebo jsou zvláštní všech...SOUVISEJÍCÍ KNIHY