Palečka - esej o digitální revoluci

Palečka - esej o digitální revoluci - Michel Serres | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Michel Serres
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Palečka - esej o digitální revoluci.pdf


Chcete si knihu přečíst?Palečka - esej o digitální revoluci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michel Serres. Číst Palečka - esej o digitální revoluci Online je nyní tak snadné!

POPIS


Zkušenost mladé generace, kterou Palečka reprezentuje, se radikálně liší od zkušenosti jejích rodičů a učitelů.Žije v symbióze s novými technologiemi, které jí umožňují nevídaně snadný přístup k informacím, ale zároveň ji činí svobodnou a lhostejnou vůči stávajícím autoritám a současnému pasivnímu modelu vzdělávání. Filozof Michel Serres přirovnává dnešní technologickou revoluci ke vzniku písma a vynálezu knihtisku, které od základu změnily fungování společnosti. Kritizuje lpění dnešní vědy na abstrakci a nastiňuje svou vizi vývoje, který bude založen na algoritmech a kódech. Jeho vášnivá obhajoba mladé generace, pronesená na půdě Francouzské akademie, se ve Francii stala bestselerem.


...- esej o digitální revoluci Autor: Serres, Michel Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024642956 ISBN: 978-80-246-4295-6 Originál: Petite Poucette Překlad: Otterová, Michaela Popis: 1× kniha, brožovaná, 52 stran, česky Rozměry: 14 × 20,5 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Karolinum | Knihy Dobrovský ... . vydání) Serres, Michel: Palečka - esej o digitální revoluci Přednáška slavného francouzského filozofa, pronesená roku 2011, odráží sen o pluralizaci vědění a demokratizaci společnosti zásluhou internetu. Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. V knize Palečka - esej o digitální revoluci (Petite Pou ... Palečka - esej o digitální revoluci | Dumknihy.cz - knihy ... ... . Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. V knize Palečka - esej o digitální revoluci (Petite Pou...SOUVISEJÍCÍ KNIHY