Eutanázie: Definice, historie, legislativa, etika

Eutanázie: Definice, historie, legislativa, etika - Marek Vácha | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Marek Vácha
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Eutanázie: Definice, historie, legislativa, etika.pdf


Chcete si knihu přečíst?Eutanázie: Definice, historie, legislativa, etika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marek Vácha. Číst Eutanázie: Definice, historie, legislativa, etika Online je nyní tak snadné!

POPIS


Text je primárně určen studentům medicíny a sleduje schéma obvyklé v přednáškách z lékařské etiky (definice problému, argumenty, legislativa). Text je ovšem psán tak, aby byl srozumitelný i pro širokou veřejnost a byl příspěvkem do celonárodní debaty.V první kapitole jsou definovány pojmy, se kterými se čtenář v knize setká. Dále se zde dozvíme, že samotné slovo „eutanázie“ je jedním z nejobtížněji definovatelných slov lékařské etiky. Následuje stručný historický exkurz, jehož smyslem je přinést fakta o vývoji v poválečné euroatlantické civilizaci a především o dění v Evropě, neboť jakákoli dobrá etika nezbytně začíná neutrálním a přesným popisem problematiky a znalostí lékařských a historických faktů. Následují kapitoly deskriptivní etiky.V ČR byly v nedávné době sepsány dva návrhy zákona o tzv. důstojné smrti, a to v roce 2008. Druhý z obou návrhů autor posuzoval, jako člen etické komise Ministerstva zdravotnictví, a byl tedy účasten etického posouzení celé věci. Téma eutanázie je v ČR stále široce diskutováno.


...ie definice, historie, legislativa, etika Grada, 2019: Martin Loučka, Štěpán Špinka, Martina Špinková Eutanazie Víme, o čem mluvíme? Cesta domů, 2016: Marta Munzarová Eutanazie, nebo paliativní péče? Grada, 2005: Radek Ptáček, Petr Bartůněk (eds ... Eutanázie (Marek Vácha) | Detail knihy | ČBDB.cz ... .) Eutanazie pro a proti Mladá fronta, 2019 Eutanazie (z řec.ευ - eu, dobrá, θάνατος - thanatos, smrt; doslova „dobrá smrt") je obvykle definována jako usmrcení na žádost. Usmrcení na žádost, tedy se svolením poškozeného, je z hlediska českého trestního práva nedovolené a je posuzováno jako vražda.Zatímco v Lucembursku je legální pouze v případě nevyléčitelně smrtelně nemocných, v ... Téma eutanázie je v ... Eutanázie - definice, historie, legislativa, etika ... ... . Usmrcení na žádost, tedy se svolením poškozeného, je z hlediska českého trestního práva nedovolené a je posuzováno jako vražda.Zatímco v Lucembursku je legální pouze v případě nevyléčitelně smrtelně nemocných, v ... Téma eutanázie je v ČR stále široce diskutováno. ... definice, historie, legislativa, etika. Vácha Marek. Grada, 1. vydán...SOUVISEJÍCÍ KNIHY