Kolíbal-Diviš-Pisařík-Štědrý: Rozpravy s geometrií / Discourses on Geometry

Kolíbal-Diviš-Pisařík-Štědrý: Rozpravy s geometrií / Discourses on Geometry - Zdeněk Freisleben, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Freisleben,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kolíbal-Diviš-Pisařík-Štědrý: Rozpravy s geometrií / Discourses on Geometry.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kolíbal-Diviš-Pisařík-Štědrý: Rozpravy s geometrií / Discourses on Geometry ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Freisleben,. Číst Kolíbal-Diviš-Pisařík-Štědrý: Rozpravy s geometrií / Discourses on Geometry Online je nyní tak snadné!

POPIS


Reprezentativní katalog, který je záznamem výstavy „Kolíbal, Diviš, Písařík, Štědrý – Rozpravy s geometrií,“ konané v letohrádku Hvězda. Jde o srovnání výtvarného projevu čtveřice současných uměleckých osobností konfrontovaných s renesanční architektonickou památkou. V této souvislosti se tak představuje dílo Stanislava Kolíbala, jehož výjimečnost vytvořila v kontextu českého výtvarného umění nový kánon, který obsahuje základní stavební prvky geometrických tvarů. Kontrapunktem ke Kolíbalově klasicky disciplinovanému výrazu je barevnost a abstraktní „ruční geometrie“ energických kompozic Stanislava Diviše a jeho volné citace architektonických prvků. Autorem nedisciplinované abstrakce skládané z nejobyčejnějších a často již použitých předmětů je Petr Písařík. Využívá estetických kánonů modernistické tradice v nových variantách a uměleckých vyjádřeních. Nejmladším z autorů je Karel Štědrý, který konfrontuje již vyzkoušené výtvarné postupy a možnosti transformace geometrických tvarů a forem a tím jim dává nové významy. Publikace „Kolíbal, Diviš, Písařík, Štědrý – Rozpravy s geometrií“ vychází s průvodními texty kurátora výstavy Zdeňka Freislebena, matematika Jaroslava Nešetřila, filozofa a sociologa Jiřího Přibáně a historika umění a architektury Ivana Prokopa Muchky.


...-Diviš-Pisařík-Štědrý: Rozpravy s geometrií / Discourses on Geometry Zdeněk Freisleben, Ivan Prokop Muchka, Jaroslav Nešetřil, Jiří Přibáň Kniha: Kolíbal-Diviš-Pisařík-Štědrý -- Rozpravy s geometrií / Discourses on Geometry - Zdeněk Freisleben; Ivan Prokop Muchka; Jaroslav Nešetřil; Jiří Přibáň Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu ... Dvojjazyčné Vydání - strana 9 z 47 | Kupte Knihy na ... ... . Kolíbal-Diviš-Pisařík-Štědrý. Rozpravy s geometrií / Discourses on Geometry - Zdeněk Freisleben, Jiří Přibáň, Ivan Prokop Muchka, Jaroslav Nešetřil . Reprezentativní katalog, který je záznamem výstavy „Kolíbal, Diviš, Písařík, Štědrý - Rozpravy s geometrií," konané v letohrá ... Kolíbal-Diviš-Pisařík-Štědrý (Zdeněk Freisleben, Ivan ... ... . Rozpravy s geometrií / Discourses on Geometry - Zdeněk Freisleben, Jiří Přibáň, Ivan Prokop Muchka, Jaroslav Nešetřil . Reprezentativní katalog, který je záznamem výstavy „Kolíbal, Diviš, Písařík, Štědrý - Rozpravy s geometrií," konané v letohrá...SOUVISEJÍCÍ KNIHY