Idea: Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění

Idea: Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění - Erwin Panofsky | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Erwin Panofsky
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Idea: Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění.pdf


Chcete si knihu přečíst?Idea: Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Erwin Panofsky. Číst Idea: Příspěvek k historii pojmu starší teorie umění Online je nyní tak snadné!

POPIS


Idea je prvním významným dílem Erwina Panofského, slavného historika umění, který se věnoval převážně ikonografii a ikonologii. Tato kniha vychází z přednáškového cyklu pořádaného E. Cassirerem na Warburg Institute v Londýně a zabývá se proměnami platónského pojmu „idea“ od antického umění až po Michelangela a Dürera. Mapuje hlavní milníky vývoje estetických teorií a na textech antických i renesančních teoretiků umění i umělců samotných ukazuje, jak se tento pojem postupně začal používat zcela proti Platónově původní intenci.


... Idea je prvním významným dílem Erwina Panofského, slavného historika umění, který se věnoval převážně ikonografii a ikonologii ... ikonografie Archivy - Nakladatelství MALVERN ... . Tato kniha vychází z přednáškového cyklu pořádaného E. Cassirerem na Warburg Institute v Londýně a zabývá se proměnami platónského pojmu „idea" od antického umění až po Michelangela a Dürera. Idea : příspěvek k historii pojmu starší teorie umění Subject: 323503973 Created Date: 3/12/2015 9:21:59 AM ... Proměny platónského pojmu "idea" v teorii umění od antiky po 16. století. Rané pojednání jednoho z nejvlivnějších kunsthistor ... Idea - Erwin Panofsky | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... ... Proměny platónského pojmu "idea" v teorii umění od antiky po 16. století. Rané pojednání jednoho z nejvlivnějších kunsthistoriků 20. století, jenž badatelsky rozvíjel zejména oblast ikonografie a ikonologie. ... (příspěvek k historii pojmu starší teorie umění)...SOUVISEJÍCÍ KNIHY