Operace Bílá Hora a černá totalita 2: Díl druhý – Dlouhá černá totalita

Operace Bílá Hora a černá totalita 2: Díl druhý – Dlouhá černá totalita - Vladimír Čermák | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Čermák
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Operace Bílá Hora a černá totalita 2: Díl druhý – Dlouhá černá totalita.pdf


Chcete si knihu přečíst?Operace Bílá Hora a černá totalita 2: Díl druhý – Dlouhá černá totalita ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Čermák. Číst Operace Bílá Hora a černá totalita 2: Díl druhý – Dlouhá černá totalita Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha „Operace Bílá hora a černá totalita“ navazuje volně na trilogii zabývající se rudým totalismem vydanou v nakladatelství Naše vojsko v letech 2010–2012 a věnovanou klíčovým událostem poválečného období vývoje české společnosti. Jak Únor 1948, tak Srpen 1968 či Listopad 1989, podle nichž se jednotlivé studie jmenují (vždy ve spojení s názvem Operace) jsou založeny na analýze jejich průběhu i vzájemných souvislostí, včetně jejich kořenů. Orientují čtenáře i na vztahy mezi děním ve XX. století se staršími událostmi z období kolem bitvy na Bílé hoře. Autor PhDr. Vladimír Čermák, CSc. (*1946) vychází ze studia této problematiky, které se věnoval již na sklonku 60. let v době, kdy studoval na FF UK (obory filosofie a sociologie spolu s dálkovým studiem historie, jehož dokončení však s ohledem na personální změny na katedře v roce 1970 ztratilo smysl). Výsledkem byla mj. jiné rigorózní práce věnovaná problematice českého národního vědomí v období baroka. Kniha „Operace Bílá hora...“ se v 1. díle (Na prahu ztemnění) zabývá změnami české společnosti před Vestfálským mírem v kontextu se vznikáním tzv. černé totality, první celoevropsky významnou fází totalismu iniciované radikály v katolické církvi, zvláště jezuitským řádem. Druhý díl („Dlouhá černá totalita“) je věnován instalaci nového modelu vládnutí v českých zemích trvající až do období josefinismu. V blízké budoucnosti by měl tyto dva svazky psané jako literatura faktu doplnit třetí svazek („Zjasnění labyrintů“) zabývající se okolnostmi vznikání buditelství a raného obrození, tedy obnovováním české společnosti. Autor se věnuje studiu i jiných podob totalismu v české společnosti. Vedle výše zmíněných studií publikoval v posledních letech v r. 2014 také studii „Jaký byl a nebyl Vasil Biĺak“ zařazenou nakladatelstvím BVD k memoárům V. Biĺaka „Až po mé smrti“. Vedle toho rozpracovává i téma „Vyhořelá transformace“ věnované období po Listopadu 1989, kde zkoumá revitalizaci některých reliktů rudé totality v posledním čtvrtstoletí, zvláště v první polovině devadesátých let.


...díl ("Dlouhá černá totalita") je věnován instalaci nového modelu vládnutí v českých zemích trvající až do období josefinismu ... Projekt: Hesla Jednoty bratrské/výročí/2020 - Wikiverzita ... . V blízké budoucnosti by měl tyto dva svazky psané jako literatura faktu doplnit třetí svazek ("Zjasnění labyrintů") zabývající se okolnostmi vznikání buditelství a raného obrození ... Díl druhý - Dlouhá černá totalita. ČERMÁK Vladimír. Info: Mare Czech, 2014 (1.) - brož., 280 str. EAN: 9788086930589 ISBN: 978-80-86930-58-9. Hodnocení: 0 hodnocení Operace Bílá Hora a ... Bílá Hora a černá totalita - Vladimír Čermák - Megaknihy.cz ... . Info: Mare Czech, 2014 (1.) - brož., 280 str. EAN: 9788086930589 ISBN: 978-80-86930-58-9. Hodnocení: 0 hodnocení Operace Bílá Hora a černá totalita 2 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. ... Všechny informace o produktu Kniha Bílá Hora a černá totalita. díl druhý Dlouhá černá totalita Vladimír Čermák Mare-Czech, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Bílá Hora a černá totalita. díl dru...SOUVISEJÍCÍ KNIHY