Fraktalista: Rebelem ve vědě

Fraktalista: Rebelem ve vědě - Benoît Mandelbrot | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Benoît Mandelbrot
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Fraktalista: Rebelem ve vědě.pdf


Chcete si knihu přečíst?Fraktalista: Rebelem ve vědě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Benoît Mandelbrot. Číst Fraktalista: Rebelem ve vědě Online je nyní tak snadné!

POPIS


Otec fraktální geometrie Benoit Mandelbrot (1924–2010) líčí ve svých pamětech zevrubně svou životní a vědeckou dráhu, která byla téměř stejně kostrbatá jako objekty, jejichž studiem se proslavil. V pestré mozaice vyprávění a příhod se přesouváme z varšavského ghetta k upjaté matematické elitě poválečné Francie, od Caltechu a MIT k ženevskému psychologu Piagetovi, od IBM po Yale a Harvard – zde všude Mandelbrot pečlivě zaznamenal setkání s každým, kdo na něj v životě zapůsobil a ovlivnil jeho dráhu. Své zásluhy nijak neumenšuje; je si dobře vědom, že jeho objev je natolik přelomový, aby si zasloužil přívlastek „keplerovský“, protože po něm již není svět stejný jako před tím. Náhle jsme totiž získali nástroj k uchopení komplikovaných, kostrbatých a nepravidelných jevů, jaké se nečekaně vynořují v přírodě i lidské společnosti.


...ista - Rebelem ve vědě book. Read 50 reviews from the world's largest community for readers ... E-kniha: Fraktalista - Benoit B. Mandelbrot | Knihy.ABZ.cz ... . Otec fraktální geometrie Benoit Mandelbrot (1924-2010... Benoit Mandelbrot Fraktalista Rebelem ve vědě Překlad Petr Holčák, vázaná s přebalem, 320 stran, 8 stran barevná příloha, vydání 1, Vyjde 25.11.2014 Otec fraktální geometrie Benoit Mandelbrot (1924-2010) líčí ve svých pamětech zevrubně svou životní a vědeckou dráhu, která byla téměř stejně členitá a neurovnaná ... Kniha: Fraktalista - Rebelem ve vědě - Benoit Mandelbrot. Fungujeme! Vážení zákazn ... Fraktalista: Rebelem ve vědě - KOSMAS.cz ... ... Kniha: Fraktalista - Rebelem ve vědě - Benoit Mandelbrot. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Koupit Koupit eknihu. Fraktalista...SOUVISEJÍCÍ KNIHY