Fraktalista: Vzpomínky vědeckého buřiče

Fraktalista: Vzpomínky vědeckého buřiče - Benoît Mandelbrot | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Benoît Mandelbrot
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Fraktalista: Vzpomínky vědeckého buřiče.pdf


Chcete si knihu přečíst?Fraktalista: Vzpomínky vědeckého buřiče ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Benoît Mandelbrot. Číst Fraktalista: Vzpomínky vědeckého buřiče Online je nyní tak snadné!

POPIS


Otec fraktální geometrie Benoit Mandelbrot (1924–2010) líčí ve svých pamětech zevrubně svou životní a vědeckou dráhu, která byla téměř stejně kostrbatá jako objekty, jejichž studiem se proslavil. V pestré mozaice vyprávění a příhod se přesouváme z varšavského ghetta k upjaté matematické elitě poválečné Francie, od Caltechu a MIT k ženevskému psychologu Piagetovi, od IBM po Yale a Harvard – zde všude Mandelbrot pečlivě zaznamenal setkání s každým, kdo na něj v životě zapůsobil a ovlivnil jeho dráhu. Své zásluhy nijak neumenšuje; je si dobře vědom, že jeho objev je natolik přelomový, aby si zasloužil přívlastek „keplerovský“, protože po něm již není svět stejný jako před tím. Náhle jsme totiž získali nástroj k uchopení komplikovaných, kostrbatých a nepravidelných jevů, jaké se nečekaně vynořují v přírodě i lidské společnosti.


...ista Vzpomínky vědeckého buřiče. Benoît Mandelbrot; rok vydání - 2014 ... Křesťanství není mírné, je umírněné. Proč křesťanství ... ... . Koupit v Kosmasu Doporučená cena je 449 K č. Otec fraktální geometrie Benoit Mandelbrot (1924-2010) líčí ve svých pamětech zevrubně svou životní a vědeckou dráhu, která byla téměř stejně kostrbatá jako objekty, jejichž studiem se ... Fraktalista: Vzpomínky vědeckého buřiče Benoît Mandelbrot Nakladatelé: Argo , Dokořán 2014 Nakladatelství Argo, jedno z nejvýraznějších českých nakladatelství posledního desetiletí. Vydáváme kvalitní beletrii, historické i jiné odborné knihy. Fraktali ... Prazska-muzea-1918-2018muzeum-policie-cr - Prazska Pdf ... . Vydáváme kvalitní beletrii, historické i jiné odborné knihy. Fraktalista. Vzpomínky vědeckého buřiče - Benoît Mandelbrot . skladem. 359 Kč . doprava od 37 Kč. Do obchodu ... Fraktalista - Vzpomínky vědeckého buřiče Ben...SOUVISEJÍCÍ KNIHY