Vděk

Vděk - Delphine de Vigan | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Delphine de Vigan
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Vděk.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vděk ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Delphine de Vigan. Číst Vděk Online je nyní tak snadné!

POPIS


U nás již dobře známá a oblíbená francouzská autorka Delphine de Vigan ve svém zatím posledním díle Vděk navazuje na předchozí knihu Pouta v jakési zamýšlené volné trilogii věnované různým aspektům mezilidských vztahů. Hrdinkou jímavé, ale i humorné knihy je rezidentka domova pro seniory Michele Seldová zvaná Miška. Svérázná stařenka s duší mladého děvčete paradoxně k tomu, že pracovala jako korektorka v novinách, trpí postupující afázií, poruchou řečových schopností. Ztráta slov, která Miška nahrazuje jinými, je sice zdrojem komických efektů, ale zároveň prozrazuje leccos z její dramatické minulosti: její židovští rodiče byli deportováni a v dětství ji vychovávala cizí náhradní rodina. Miška vnímá svůj celoživotní dluh – vyjádřit těm statečným lidem svůj vděk – a cílí k tomu veškerou svou zbývající energii.


...ěky genitiv: vděku vděků dativ: vděku vděkům akuzativ: vděk vděky vokativ: vděku vděky lokál: vděku vděcích instrumentál: vděkem vděky význam ... Citáty o vděčnosti (109 citátů) | Citáty slavných osobností ... . připravenost uznat, že dobro, kterého se mi dostáv ... Vděk, to je moje vzpomínka na babičku a maminku. Má babička každý den cítila vděk a nebála se jej říci nahlas. V modlitbě děkovala Pánu Bohu za vše co má a prosila nejen o zdraví a Boží ochranu. Každý den se modlila za klidnou, rychlou a včasnou smrt v bezpečí domova. Bála se být na obtíž. Oba tvary z této dvojce mají v českém pravopisu sv ... vděk - Wiktionary ... . Každý den se modlila za klidnou, rychlou a včasnou smrt v bezpečí domova. Bála se být na obtíž. Oba tvary z této dvojce mají v českém pravopisu své místo, lze tedy psát zavděk i za vděk, je však nutné rozlišovat jejich významy, které nejsou totožné. Zavděk, psáno dohromady jako jedno slovo, náleží ke slovnímu druhu p...SOUVISEJÍCÍ KNIHY