Svět architektury a divadla: Architekt Ivo Klimeš

Svět architektury a divadla: Architekt Ivo Klimeš - Lenka Popelová, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Lenka Popelová,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Svět architektury a divadla: Architekt Ivo Klimeš.pdf


Chcete si knihu přečíst?Svět architektury a divadla: Architekt Ivo Klimeš ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lenka Popelová,. Číst Svět architektury a divadla: Architekt Ivo Klimeš Online je nyní tak snadné!

POPIS


Neotřelý pohled na divadelní architekturu jako živého inscenačního prostoru přináší kniha o životě a díle významného ostravského architekta Iva Klimeše. Je popsána jednak slovy autora staveb ve formě strukturovaného rozhovoru, ale také názory divadelníků (Radovana Lipuse a Zbyňka Srby či Alberta Pražáka), divadelních kritiků (Ladislava Vrchovského) a architektů.Kniha čtenáři přináší výsledky více než padesátileté práce architekta Iva Klimeše, který celý svůj profesní život prožil v Ostravě. Jeho klíčovými díly jsou divadelní stavby, které se proto staly osnovou celé knihy. Cílem ale nebylo pojednat jen o architektuře nebo o velmi specifickém oboru divadelních staveb, ale i o divadle jako takovém. Divadelní budovy totiž vytvářejí jedinečný rámec divadelní akce, jež vzniká uměleckým vkladem režiséra, scénografa a účinkujících do již existujícího prostoru a konečně i přítomností diváků. V divadle se tak na jednom místě setkávají představy architekta stavby s požadavky dalších uměleckých profesí. Autory knihy proto jsou nejen historici architektury a umění a divadelní teoretici, ale i režiséři a scénografové. Právě díky tomuto mezioborovému dialogu je kniha, kterou držíte v ruce, v českém prostředí unikátní.


...itect - Architekt Ivo Klimeš: Svět architektury a divadla » Jedinečná publikace podává ucelený pohled na fenomén divadelních staveb z hlediska architektury ... Svět architektury a divadla - Architekt Ivo Klimeš ... ... . Jak vznikaly a jak vypadají budovy... Svět architektury a divadla . Lenka Popelová, Eva Špačková (eds.) Radovan Lipus, Jiří Nekvasil, Albert Pražák, Radomíra Sedláková, Zbyněk Srba, Martin Strakoš, Marie Šťastná, Petr Urlich, Ladislav VrchovskýARchitEkt iVo kLiMEŠ SVĚT ARCHITEKTURY A DIVADLA . Lenka Popelová, Eva Špačková (eds.) Kniha: Svět architektury a divadla -- Architekt Ivo Klimeš - Lenka Popelová; Eva Špačková ... Právě díky tomuto me ... Svět architektury a divadla: Architekt Ivo Klimeš ... . Lenka Popelová, Eva Špačková (eds.) Kniha: Svět architektury a divadla -- Architekt Ivo Klimeš - Lenka Popelová; Eva Špačková ... Právě díky tomuto mezioborovému dialogu je kniha, kterou držíte v ruce, v českém prostředí unikátní. (architekt Ivo Klimeš) Předmětná hesla Klimeš, Ivo,...SOUVISEJÍCÍ KNIHY