Černá slepička aneb Obyvatelé podzemí

Černá slepička aneb Obyvatelé podzemí - Antonij Pogorelskij | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Antonij Pogorelskij
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Černá slepička aneb Obyvatelé podzemí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Černá slepička aneb Obyvatelé podzemí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Antonij Pogorelskij. Číst Černá slepička aneb Obyvatelé podzemí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Fantasy příběh nás zavede do Petěrburgu na konci 18. století a do jeho podzemního světa podivných malých skřítků, kteří vlastní obrovské bohatství – viděno očima lidí – a dokážou pohádkově kouzlit. Hlavní hrdina Aljoša se s těmito podzemními bytostmi setká, a to velmi změní jeho charakter… Autor Antonij Pogorelskij napsal tuto zčásti didaktickou pohádku („Nectnosti obvykle přicházejí dveřmi a odcházejí škvírkou...“) roku 1829 pro svého malého synovce Alexeje K. Tolstého (pozdějšího spisovatele). V historii ruské literatury je považována za první prozaickou autorskou pohádku; příběh byl v roce 1980 zfilmován (režie Viktor Gres). V nakladatelství Albatros vychází příběh v překladu Zuzany Soukupové v podobě „bilderbuchu“ s překrásnými ilustracemi Mariny Richterové, které povyšují jednoduchý příběh na umělecké dílo.


... slepička aneb Obyvatelé podzemí. Antonij Pogorelskij ... Distri.cz 2014 listopad by Albatros Media a.s. - Issuu ... . Fantasy příběh o skřítcích, kteří dokážou pohádkově kouzlit. S nádhernými ilustracemi Mariny Richterové. Kniha: Černá slepička aneb Obyvatelé podzemí - Antonij Pogorelskij. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Černá slepička aneb Obyvatelé podzemí Autor: P ... Antonij Pogorelskij - Černá slepička aneb Obyvatelé podzemí ... . ... Černá slepička aneb Obyvatelé podzemí Autor: Pogorelskij, Antonij Nakladatel: Albatros EAN: 9788000037196 ISBN: 978-80-00-03719-6 Originál: Čornaja kurica ili Podzemnyje žiteli Překlad: Soukupová, Zuzana Ilustrace: Richterov...SOUVISEJÍCÍ KNIHY