Není

Není - Mariusz Szczygiel | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Mariusz Szczygiel
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Není.pdf


Chcete si knihu přečíst?Není ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mariusz Szczygiel. Číst Není Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha literárních reportáží a fejetonů na téma pomíjení vypráví o dramatickém životě české básnířky Violy Fischerové; o neblahém osudu majitelky slavné pražské vily Miladě Müllerové; o stárnoucím autorově otci, který přijíždí opakovaně do Prahy, aby ji naposledy viděl; o polském sochaři-perfomerovi, jehož díla mizí z veřejného prostoru, protože provokují; o ženě, která umlátila dítě, ale nadále zůstala učitelkou, a mnoha dalších. Tématem těchto příběhů jsou nejen různé druhy ztrát, které autor shrnuje pod pojem „není“, ale také to, co zůstává a s čím se musíme potýkat – smutek, nostalgie, skryté touhy. Autor chápe „není“ pokaždé jinak, snaží se nás přimět k zamyšlení nad tím, co „není“ v našem vlastním životě, a nutí nás přemýšlet o významu vzpomínek. Přes své vážné ladění je to kniha o pocitu bezpečí a přátelství, o snech a rituálech. Podle hlasování polských čtenářů se jedná o nejlepší reportáže desetiletí a nejlepší publikaci roku 2018. Kniha Není byla nominována do finále Ceny Ryszarda Kapuścińského i na literární cenu Nike.


...věř jako zvěř. 6.2K likes. Do Krkonošského národního parku byly zavlečeny dosud nepojmenované druhy škodné ... 89/2012 Sb. Občanský zákoník (nový) ... . Vytvořili jsme pro ně novou čeleď - odpadkoušovitých. Jsme to, bohužel, právě my... Ať není mi líto. ať srdce, můj přítel. vede mě vpřed. Ať za každou vášní. láska, jak znáš ji. hořký je druh. má krásná představo. dřív, než by žhnout přestalo. Ať za ... "Pro mě jsou úspěch a peníze vedlejší efekt toho, co dělám. Protože když žijeme to naše spirituální ... Radůza Ať není mi líto - YouTube ... ... "Pro mě jsou úspěch a peníze vedlejší efekt toho, co dělám. Protože když žijeme to naše spirituální DNA a jsme s ním v souladu, teprve pak může přijít harmon... Jestliže vaše chyba není níže uvedena, přečtěte si, jak opravit chyby načítání stránky a chyby při stahování souborů. Oprava většiny c...SOUVISEJÍCÍ KNIHY